Moda i styl Sport Zwierzęta

Czym są bryczesy?

Czym są bryczesy?
Czym są bryczesy?

Bryczesy to obowiązkowy element każdego stroju jeźdźca. Są to specjalne spodnie jeździeckie z wysokim stanem, które w pełni zakrywają dolną część pleców i które naprawdę potrafią przynieść ulgę w czasie jazdy konnej. Bryczesy są nie tylko bardzo wygodne i elastyczne, ale także odpowiadają na prawidłowe utrzymanie jeźdźca w siodle. Bryczesy gwarantują całkowitą swobodę ruchów, ponieważ nie posiadają żadnych ciasnych szwów po wewnętrznej stronie nóg, czyli w miejscach, gdzie ciało styka się z siodłem. Dzięki swoim cechom, spodnie jeździeckie ochronią przed otarciami, pozwalając tym samym na wygodny dosiad. Na popularności zyskują bryczesy ocieplane, które pomogą przetrwać nam zimowe wyprawy.

 

Aktualnie producenci odzieży jeździeckiej prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i lepszych modeli. Liczy się kolor, krój, a także zastosowane materiały. Mając tak ogromną ofertę specjalnych spodni jeździeckich, które byśmy wybrali, aby były dla nas idealne? Decydując się na zakup bryczesów, powinniśmy określić kilka parametrów. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest lej, czyli wzmocnienie materiału. Bryczesy mogą mieć tak zwany lej długi, ciągnący się od krocza do kolan, lub lej krótki, najczęściej zlokalizowany wyłącznie przy kolanach. Na który lej się zdecydować? Oba są równie dobre i wybór tak naprawdę zależy od preferencji samego jeźdźca. Osobom początkującym zaleca się wybór spodni z krótkim lejem. Kolejnym ważnym elementem spodni jeździeckich jest materiał, z którego został wykonany lej. Może on być skórzany, lub też nowoczesny sylikonowy. Lej skórzany jest bardzo wytrzymały, aczkolwiek nie będzie aż tak elastyczny jak te z sylikonowym gripem. Grip w miejscu leju na bryczesach jest przełomowym odkryciem ostatnich lat. Sylikonowy grip znakomicie trzyma w siodle i sprawia, że się do niego „przyklejamy”. Bryczesy mogą mieć różnorodne kolory. Dzięki nieskończonej gamie kolorów, do codziennych treningów możemy używać takie, jakie tylko nam się wymarzą. W praktyce, najchętniej wybierane są ciemne kolory. W przypadku zawodów, obowiązują kolory jasne np. biały, kremowy lub beżowy.

 

Jeśli chodzi o materiał, który jest zastosowany do stworzenia bryczesów, powinien być on mocny, elastyczny i wygodny. Większość modeli posiada domieszkę elastyny. Od kilku sezonów, można zauważyć, że produkowane są jeansowe bryczesy, które są modne, zapewniają maksimum wygody, są bardzo miękkie i elastyczne.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu jeździeckiego wsiodle24.pl

 

Znajdziecie tam trzy działy, które prezentują bardzo szeroką i bogatą ofertę bryczesów damskich, męskich oraz młodzieżowych. Oferta bryczesów stworzona jest by sprostać największym oczekiwaniom i różnorodnym gustom. Dzięki dużej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów, każdy potencjalny Klient opuści ten sklep w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany. Ważnym aspektem jest także możliwość zakupienia do bryczesów, specjalnych pasków.

Tematy:

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz