Zdrowie

Jak dbać o skórę w nocy?

W ciągu dnia nakładamy kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe i ochronne z filtrami UV. Pielęgnacja dzienna jest szeroko opisywana i znana. Natomiast pielęgnacja nocna to wyzwanie, bo często się o niej zapomina i nie docenia jej wagi. Zobacz, co zrobić, aby jak najwięcej skorzystać na pielęgnacji nocnej.

Dlaczego skóra w nocy lepiej wchłania kosmetyki?

W okresie nocnym skóra ma wyjątkowe zdolności regeneracyjne. Komórki skóry mogą się wtedy dzielić aż 10-krotnie szybciej niż w ciągu dnia. Okres między 2 a 3 godziną w nocy, uznaje się za najbardziej wartościowy dla skóry. Naskórek ulega wtedy odbudowie, włókna kolagenowe odnawiają się, a toksyny są usuwane. W nocy skóra nie musi chronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i swobodnie wchłania składniki aktywne. Dlatego należy wykorzystać to wszystko i najpierw przygotować skórę na wchłanianie substancji aktywnych, a potem zadbać o odpowiednie kosmetyki na noc. Pierwszy etap to wykonanie dokładnego demakijażu, który gwarantuje późniejsze przyjmowanie aktywnych składników z kremów. Należy dokładnie zmyć wszystkie zanieczyszczenia, nadmiar sebum i toksyny z twarzy, a potem nałożyć krem z aktywnymi składnikami. Płyn micelarny doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Następnie należy oczyszczać twarz za pomocą pianki lub żelu, najlepiej hipoalergicznego, który pomoże odetkać pory. Czy wiesz jak stosować krem przeciwzmarszczkowy na noc? Nakładamy go tylko na dokładnie oczyszczoną twarz i delikatnie wklepujemy.

Kosmetyki na noc – jakie wybrać?

Najlepiej stosować zarówno serum, jak i krem. Czym różnią się te kosmetyki? Serum ma bardziej płynną konsystencję i większe stężenie składników aktywnych. Nakłada się je tuż przed kremem i ma działanie uzupełniające do kremu. Serum ułatwia wchłanianie składników aktywnych z kremu, a krem nie pozwala odparować składnikom serum z powierzchni skóry. Jakich składników szukać w kremach na noc? Na pewno będzie to kwas hialuronowy, retinol, kolagen, witaminy A, C i E. Wszystkie te składniki wykazują aktywne działanie na zmarszczki. Ich bogata konsystencja sprawia, że będą mocniej działać na skórę, a wysokie stężenie składników aktywnych daje naprawdę sporo. W nocy nie trzeba pamiętać o dodatku filtrów UV i można skupić się tylko na działaniu anti-age.

Poznaj kwas hialuronowy jako cenny składnik kremów anti-age

Jedną z ważnych substancji stosowanych w kremach, jest właśnie kwas hialuronowy. Ma on właściwości wiązania wody w dużych ilościach i jest bardzo przyjazny dla skóry. Daje efekt długotrwałego nawilżenia i wnika głęboko w skórę. Skóra szybko zaczyna wyglądać lepiej i jest znacznie bardziej napięta i sprężysta. Drobne zmarszczki zaczynają się spłycać, a skóra jest wyraźnie bardziej wypełniona i wygląda na gładszą. Kwas hialuronowy można stosować bez względu na rodzaj cery i wiek. Jest bardzo dobrze tolerowany przed skórę i doskonale łączy się z innymi substancjami aktywnymi jak retinol czy witamina C. Jest cennym składnikiem kremów na dzień, jak i na noc. Można go zacząć używać już po 25 roku życia, a nawet wcześniej. 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz