Moda i styl

W jaki sposób dokonać wyboru bongo?

W jaki sposób dokonać wyboru bongo
W jaki sposób dokonać wyboru bongo


Bongo, powszechnie znane jako fajka wodna, to urządzenie cieszące się dużą popularnością. Jego używanie jest stosunkowo łatwe. Zakup fajki może okazać się jednak nieco problematyczny, tym bardziej, jeśli jest to nasz pierwszy zakup tego typu. Jakie rodzaje bongo możemy wyróżnić? Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu akcesoria? Jaki cybuch będzie najbardziej optymalny? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwiej wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jakie rodzaje bongo możemy wyróżnić?

Bongo może być wykonane z różnorodnych materiałów. Na podstawie tej cechy wyróżnia się kilka rodzajów tego urządzenia: bongo akrylowe, bambusowe, ceramiczne, metalowe, silikonowe i szklane. Zdecydowanie najpopularniejsze jest to ostatnie- materiał ten w żaden sposób nie wpływa na smak czy też zapach danej substancji. Jego czyszczenie nie sprawia najmniejszych problemów. Jeśli chodzi o bongo silikonowe- charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, przez co można je schować do kieszeni. Egzemplarze metalowe są tanie, jednakże często można wyczuć nieprzyjemny posmak. Modele ceramiczne co prawda są na pierwszy rzut oka solidne, jednakże uznawane są powszechnie jako kruche, dlatego też przewożenie ich jest niemalże niemożliwe.

Na co zwrócić uwagę wybierając bongo?

Wybierając bongo należy w sposób szczególny zwrócić uwagę na materiał- powinien być trwały i odporny na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest wygląd wizualny. Korzystanie z niego będzie przyjemniejsze, jeśli model będzie nam się podobał. Kolejnym ważnym parametrem jest wielkość. Jeśli dużo podróżujemy, jednocześnie zabieramy ze sobą tego typu akcesoria, wówczas powinniśmy postawić na nieco mniejsze modele. Stosując bongo w domu wybierzmy egzemplarze większe i stabilniejsze- jest to gwarancja komfortowego użytkowania. 

Jaki cybuch będzie najbardziej optymalny?

W bongo jednym z najważniejszych elementów są cybuchy. Mogą się one różnić od siebie rozmiarami- zarówno długością, jak i średnicą. Jest to integralna część wodnej fajki, niestety podczas przenoszenia lub mycia element ten może ulec uszkodzeniu. Dlatego wytrzymałość powinna być także na satysfakcjonującym poziomie. Objętość i odporność na uszkodzenia mechaniczne to jednak nie jedyne elementy, które są ważne podczas wyboru cybucha. Zwróćmy uwagę na rodzaj szlifu- wyróżnić można końcówki męskie i żeńskie. Różnią się znacząco od siebie, dlatego też warto się temu przyjrzeć. 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz