Sport

Ćwiczymy w domu: kupujemy worek bokserski

Worek bokserski to bardzo ciekawy element domowej siłowni. Służy do treningu i rozładowania stresu. Jaki worek kupić by nie żałować? 


Zakup worka bokserskiego to zadanie z pozoru proste. Wystarczy wybrać model, który nam się podoba. Owszem w teorii i przy sporadycznym korzystaniu ma to jeszcze jakiś sens, lecz gdy chcemy go wykorzystać choćby w domowej siłowni warto zwrócić uwagę na parę następujących czynników.

1. Materiał

Worek posłuży nam jako tarcza do bicia i kopania. Musi więc z jednej strony znieść ogromne siły jakie będą na niego działać, z drugiej jednak musi być na tyle delikatny by nie zrobić nam krzywdy. Dlatego dobry materiał powinien być jak najgrubszy, ale jednocześnie gładki i jednolity. Szwy, które go spajają powinny być zaś co najmniej podwójnie i dodatkowo wzmocnione- klejone. Miejsce szycia jest bowiem, z racji na łączenie materiału, jednym z najdelikatniejszych i najbardziej narażonych miejsc na uszkodzenia w ocalałym worku.

2. Mocowanie

Jeśli chcemy by nasz worek spełniał pokładane w nim oczekiwania, musi być zawieszany na co najmniej trzech łańcuchach, które u góry powinny łączyć się na kole i obrotnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególne łańcuchy nie będą skręcać się ze sobą, podczas gdy my będziemy intensywnie korzystać z worka. Na dole każdego z łańcuchów, warto by znajdował się karabińczyk, który umożliwi odpięcie worka treningowego.

3. Wykończenie worka i mocowanie

Każdy porządny worek musi posiadać co najmniej trzy mocowania na łańcuchy. Zaczepy te najlepiej by miały kształt trójkąta. Dzięki temu taśma płasko przylega do dolnego boku równomiernie rozprowadzając ciężar, a łańcuch nie ślizga się trzymając się w górnym wierzchołku.
Taśmy z zaczepami powinny być wzmocnione przez pas okalający, który stanowi stabilizacje i dodatkową ochronę przed wyrwaniem mocowań.
Warto by od góry dobry worek bokserski posiadał wiązane zamknięcie. Wykorzystanie w tym miejscu zamków błyskawicznych kończy się ich szybkim uszkodzeniem. Nie wytrzymują bowiem naprężenia. Pod zamknięciem powinna zaś znajdować się dodatkowa osłona chroniąca zawartość przed wysypaniem się z worka nawet podczas najbardziej intensywnych treningów.
Wielkim plusem jest też dolne kółko mocujące umożliwiające przypięcie worka także od dołu.

Reasumując kupując worek treningowy kupujemy przedmiot, który ma nam posłużyć parę lat. Warto więc wybrać taki, który wytrzyma cały okres użytkowania i zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo.  Pamiętajmy bowiem, że worek wraz z wypełnieniem waży od około 40 do 60kilogramów i jego ewentualne zerwanie może być dla nas nieprzyjemne w skutkach.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz