Zdrowie

Pakiety medyczne – bogate w usługi i refundowane, gdy jest taka potrzeba

Pakiety medyczne - bogate w usługi i refundowane, gdy jest taka potrzeba
Pakiety medyczne - bogate w usługi i refundowane, gdy jest taka potrzeba

Pakiet medyczny to alternatywa dla publicznej opieki zdrowotnej. To dobrowolna usługa zdrowotna, całkowicie prywatna, polegająca na zawarciu umowy pomiędzy pacjentem a usługodawcą.  Po zawarciu umowy, pacjent otrzymuje określony, dokładnie wskazany pakiet usług medycznych, który polega na konsultacjach z wybranymi lekarzami, zabiegach oraz badaniach diagnostycznych. W zamian pacjent zobowiązuje się do wpłacania na konto usługodawcy usług medycznych określoną miesięcznie kwotę ubezpieczenia.

Pakiet medyczny Saltus

Saltus w obszarze usług medycznych stawia przede wszystkim na sprzedaż pakietów medycznych firmom. Ponieważ posiada 1400 przychodni rozlokowanych w całym kraju, może zapewnić rzeczywisty dostęp do usług ogromnej licznie pracowników. Dane przedsiębiorstwo kupuje pakiety medyczne dla swoich pracowników poprzez stronę internetową, telefon czy osobiście. Pakiet natomiast wybiera spośród całej oferty ubezpieczyciela. Pacjenci korzystający z pakietu w wielu przypadkach korzystają z refundacji leczenia, gdy wykracza ono poza zakupiony pakiet, na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Przedsiębiorcę kupującego pakiet medyczny od Saltusa zwykle interesują usługi związane z medycyną pracą. To podstawowy koszyk świadczeń, jaki jest on winien pracownikowi. Więcej informacji o pakiecie medycznym Saltusa na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/saltus/.

Lux-Med pakiet medyczny dla firm i indywidualny

Lux Med to doświadczona firma funkcjonująca na rynku usług medycznych. Jej usługi skierowane są zarówno do odbiorcy instytucjonalnego, gdzie w ramach pakietu medycznego oferuje im usługi medycyny pracy oraz do klienta indywidualnego. Oferta dla klienta indywidualnego wyróżnia pakiety medyczne dla osób dorosłych, odrębnie dla dzieci oraz kolejny pakiet dla seniorów. W Lux -Medzie dostępne są również pakiety skierowane do osób, które wcześniej podlegały pakietom korporacyjnym, a po zakończeniu stosunku pracy zostali bez ubezpieczenia. Lux-Med oferuje jeden z największych zbiorów specjalistycznych usług medycznych. Więcej informacji dostępne na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/lux-med/.

Allianz opieka zdrowotna

Allianz opieka zdrowotna to nazwa pakietów medycznych w sześciu wariantach. Zróżnicowane pakiety skierowane są odrębnie do rodzin, osób indywidualnych, zawierają pakiety partnerskie oraz pakiety dla rodzica. W ramach pakietu pacjenci otrzymują m.in bezgotówkowy, albo w refundacji, dostęp do lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych i ambulatoryjnych. Oferta umożliwia objęcie usługą medyczną członków rodziny, dając w ten sposób pełną ochronę medyczną całej rodzinie, bez względu na rodzaj zatrudnienia współmałżonka. Szczegółowe informacje o pakiecie medycznym od firmy Allianz dostępne na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/allianz/.

2 komentarze

Kliknij, aby dodać komentarz

  • […] Ceny abonamentów są bardzo zróżnicowane, a to dlatego, że same usługi w pakietach medycznych mogą znacznie się od siebie różnić, w zależności od konkretnej oferty. Musimy mieć świadomość, że im tańszy pakiet, tym mniej usług się w nim znajduje. Niemniej jednak standardowy abonament medyczny nie kosztuje zbyt wiele, bo jedyne 80-100 zł. Jest to o wiele mniej, niż wyniesie nas jednorazowa wizyta u lekarza specjalisty. Jeżeli zaś chcielibyśmy skorzystać z różnorodnych usług medycznych, a także około medycznych (prywatna opieka pielęgniarki środowiskowej czy nawet prywatna opiekunka dla osoby starszej czy dzieci), to musimy liczyć się z tym, że miesięczna składka wyniesie nawet kilkaset złotych (więcej tutaj).  […]