Motoryzacja

Tania pomoc drogowa – gdzie ją znaleźć?

Tania pomoc drogowa - gdzie ją znaleźć
Tania pomoc drogowa - gdzie ją znaleźć

Prawda jest taka, że samochody psują się niezależnie od marki, rocznika, czy wyposażenia. Zawsze dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie, poza domem, kiedy akurat odbywamy podróż. Nagła awaria auta podczas podróży to bardzo duży stres, zwłaszcza jeżeli podróżuje rodzina z dziećmi. Wtedy najważniejsze jest zachowanie zimnej krwi i nieuleganie emocjom. Na pewno dobrym pomysłem jest wezwanie pomocy drogowej.

Wezwanie pomocy drogowej

Kierowca, któremu auto odmówiło posłuszeństwa, najczęściej prosi o pomoc rodzinę lub sam próbuje naprawić usterkę. Niestety, czasami cały wysiłek idzie na marne – samochód „ani myśli” jechać dalej, a rodzina też nie potrafi pomóc. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem jest zadzwonienie po pomoc drogową. Posiadacze ubezpieczenia AC mogą spać spokojnie – koszty holowania lub innych usług pomocy drogowej zostaną pokryte z polisy. Osoby posiadające jedynie OC muszą bardzo dokładnie przeczytać swoją polisę – być może do polis OC ubezpieczyciele został dołączony darmowy assistance. Darmowa usługa dotyczy jedynie kolizji lub wypadku, a nie awarii. Aby sprawdzić zakres ubezpieczenia, należy zadzwonić na numer podany w polisie. Konsultant powie, jaka pomoc przysługuje w ramach zawartej umowy. Jeżeli kierowca nie ma AC, to może zadzwonić do swojego banku i zapytać, czy w ramach prowadzenia rachunku osobistego jest dostępna pomoc drogowa. Zdarzają się takie oferty bankowe. Kiedy nie ma możliwości odholowania pojazdu za darmo, trzeba zapłacić za usługę.

Podstawienie samochodu zastępczego

Osoby korzystające z polisy AC mogą liczyć na podstawienie samochodu zastępczego na warunkach wskazanych w dokumencie ubezpieczeniowym. Pomoc drogowa Kraków zapewnia profesjonalne doradztwo – całodobowe centrum alarmowe, które nawet bardzo zdenerwowanemu kierowcy udzieli rzeczowego wsparcia i nie zostawi go bez pomocy. Posiadacze rozszerzonego pakietu assistance mogą liczyć na dostawę oryginalnych części zamiennych potrzebnych do naprawy auta, a w najgorszym wypadku na zezłomowanie pojazdu. Oznacza to, że w sytuacji wypadku osoba ubezpieczona może kontynuować podróż lub  liczyć na zakwaterowanie nie dla podróżujących osób. Przysługuje też pomoc medyczna dla wszystkich osób poszkodowanych.

Assistance na wyjazd zagraniczny

Przed wyjazdem za granicę, na pewno warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC. W razie problemów za granicą kierowcy otrzymują telefoniczne wsparcie wielojęzycznego centrum alarmowego, udzielającego wyczerpujących informacji o procedurze postępowania zgodnie z prawem miejscowym. Na takiej infolinii kierowcy są informowani o objazdach, opłatach drogowych, cenach paliwa, warunkach na trasie, procedurach likwidacji ewentualnych szkód, a także o rozrywkach i atrakcjach turystycznych w danym miejscu.

Ubezpieczenie AC może zawierać limit odległości, które można pokonać na lawecie. Ubezpieczyciel ma prawo sumować wszystkie wydatki związane z interwencją. Oznacza to, że  jeżeli przekroczą one kwotę gwarantowaną przez polisę, to różnicę będzie musiał pokryć kierowca.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz