Sport Życie

„Must have” w torbie na siłownię

"Must have" w torbie na siłownię
"Must have" w torbie na siłownię
  1. Ubranie – to, jaki ubiór zakładamy na trening, uzależnione jest od tego, jaki sport uprawiamy, w przypadku ćwiczeń na siłowni nie możesz mieć skrępowanych ruchów. Twój strój powinien też przylegać blisko ciała, tak aby nie przeszkadzał podczas ćwiczeń z różnymi urządzeniami, doskonale nadadzą się do tego dopasowane legginsy i szorty oraz crop topy.
  2. Obuwie sportowe – konieczne są wygodne buty, które zapewnią Ci maksymalny komfort podczas ćwiczeń, ja polecam modele z Nike, Reebok czy Adidasa, a z mniej znanych marek, jednak zachwalanych przez sportowców – Asics. Warto zdecydować się na obuwie o grubszych spodach, które będzie amortyzowało stopy, zwłaszcza jeżeli nie prowadzisz zbyt aktywnego trybu życia. Po treningu do łazienki ze względów higieny konieczne są japonki.
  3. Ręcznik – jest niezbędny, bo czy wyobrażasz sobie wyjść na miasto po treningu, bez kąpieli? Obecnie sklepy oferują ręczniki zaprojektowane specjalnie dla sportowców, które nie zajmują dużo miejsca, ponieważ są produkowane z cienkich i chłonnych włókien, które doskonale pochłaniają wodę. Jeżeli masz długie włosy, warto zastanowić się nad specjalnym ręcznikiem na głowę, który pomoże szybko uporać się z mokrymi włosami.
  4. Żel pod prysznic – jest tak samo potrzebny, jak ręcznik, możesz wybrać żel o intensywnym i orzeźwiającym zapachu, który pobudzi skórę, lub kojący, subtelnie pachnący, osobiście polecam tutaj żele pod prysznic z olejkami do aromatoterapii. Jeżeli Twoja cera jest problemowa koniecznie poza żelem pod prysznic, zabierz ze sobą żel do mycia twarzy, co pomoże Ci ją odpowiednio pielęgnować i uniknąć podrażnień.
  5. Przybory do włosów – jeżeli jest coś bardziej w stanie skomplikować trening niż niedopasowane ubranie, to są to z pewnością niesforne kosmyki włosów, plątające się wokół twarzy. Aby je ujarzmić, przydatna może się okazać opaska, gumki do włosów oraz oczywiście spinki.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz