Sport Życie

Boks na kanapie

Czy można stanąć na ringu, do walki z największymi sławami boksu nie ruszając się z fotela. Można! Oto przegląd gier bokserskich.

Dobrze jest uprawiać zdrowy tryb życia. Ćwiczenia, ruch, zdrowa dieta to nie tylko dobra kondycja, ale i lepsze samopoczucie. Dlatego zachęcamy wszystkich do uprawiania sportu. Jedną z ciekawych dyscyplin jest też niewątpliwie boks. Czasem jednak po prostu nam się nie chce, jesteśmy zmęczeni bądź kontuzjowani. W takiej sytuacji, jeśli mamy ochotę trochę poboksować z powodzeniem możemy uruchomić komputer lub konsolę i ubrać wirtualne rękawice bokserskie, bo chociaż jest to tylko gra, to taka zabawa, zwłaszcza z przyjaciółmi może przysporzyć podobnych emocji jak walka na prawdziwym ringu.

Wyrwij mu kręgosłup i inne części ciała

Gier związanych ze sportami walki powstało naprawdę sporo. Do najbardziej znanych należą „bijatyki” spod znaku Mortal Kombat, Tekken i Street Fighter. Niemniej jednak tytuły te mają jednie to wspólne z boksem, iż staje przeciw sobie dwóch przeciwników, a i to też nie zawsze. Są to raczej czysto zręcznościowe produkcje, zwane kiedyś zabójcami joysticków, nastawione na szybką akcję, a w przypadku MK jeszcze dużą dawkę brutalności.

Popularność tych gier nie oznacza, że fani boksu są skazani na szybie brutalne i mało wiarygodne
„bijatyki”. Na rynku możemy znaleźć wiele produkcji poświęconych sportowi w których zakładamy rękawice bokserskie. Nie są to produkcję niszowe czy tworzone przez małe studia. Za boks wzięli się bowiem nawet giganci tacy jak Electronic Arts.

Punch Club

Na początek chciałbym Wam zaproponować przygodę ala filmowy Rocky. Co powiecie na historię człowieka, który za młodu traci rodziców w napadzie i postanawia stać się najlepszym wojownikiem na świecie. Nie to nie historia Batmana, ale właśnie głównego bohatera Punch Club. Jeśli jednak myślicie, że czekają Was walki z dziesiątkami rywali jesteście w błędzie. Ta gra to połączenie simsów z menadżerem. Chcesz być silniejszy, musisz trenować. Chcesz trenować musisz mieć sprzęt. Chcesz mieś sprzęt potrzebujesz pieniędzy. Potrzebujesz pieniędzy musisz je zarobić idąc do pracy itd. W grze mamy wpływ praktycznie na wszystkie aspekty związane z młodym bokserem. Od rodzaju treningu po to czy wypije odżywkę czy puszkę „sody”.  Wszystko okraszone oldscoolową grafiką rodem ze starych gier przygodowych.
Gra dostępna jest na wiele platform w tym androida.

Rocky Balboa/ Rocky Legends/ Rocky

Wspomniałem o Rockym, we wcześniejszym akapicie. Mówiąc o popkulturze i boksie nie może przecież zabraknąć tej postaci. Wiedzieli też o tym twórcy gier. Produkcji w których pojawia się mniej lub bardziej podobna twarz Sylwestra Stallone powstało kilka. Pod względem mechaniki nie należą do ideałów. Podstawą tych gier jest bowiem licencja.  Więc jeśli nad ultra realizm przedkładasz sobie chęć skrzyżowania rękawic bokserskich z Ivanem Drago czy Mr. T te gry są dla Ciebie.
Produkcje o Rockym wychodziły w różnych latach i na różne platformy. Ostatnia pojawiła się w 2007 roku na PSP.

Fight Night Champion

Gra ze stajni giganta EA. Cechuje się najlepszą mechaniką i grafiką, którą w momencie jej wydania 2011 roku można by nazwać prawie foto realistyczną. Sterowanie powstało z myślą o padzie i zostało tak zaprojektowane, że po chwili treningów nie nastręcza większych problemów.  W tej już piątej odsłonie gry bokserskiej od EA nie tylko możemy założyć wirtualne rękawice bokserskie w walce z naszymi znajomymi, wprowadzony został też całkiem ciekawy tryb fabularny. Poznany w nim historię głównego bohatera, którą poznawać będziemy wraz z kolejnymi walkami. Wbrew pozorom jest to jeden z najsilniejszych elementów tej gry, przykuwający graczy przed ekrany swoich konsol.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz