Życie

Kurs operatorów maszyn budowlanych – zacznij pracę w branży budowlanej!

Kurs operatorów maszyn budowlanych – zacznij pracę w branży budowlanej!
Kurs operatorów maszyn budowlanych – zacznij pracę w branży budowlanej!


Kurs operatorów maszyn budowlanych to doskonała okazja do rozpoczęcia dobrze płatnej pracy w branży budowlanej oraz w sektorze przemysłowym. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na szkolenie operatorskie.

Na rynku brakuje wykwalifikowanych pracowników

Ostatnie kilka lat w Polsce przyniosło prawdziwy boom inwestycyjny. Firmy deweloperskie poczyniły w tym czasie wiele inwestycji, jednak nie mają one powodów do radości. Na rynku bowiem brakuje wykwalifikowanych pracowników. Firmy zachęcają operatorów maszyn budowlanych zwiększaniem wynagrodzeń, uatrakcyjnianiem warunków pracy oraz benefitami i świadczeniami pozapłacowymi. Nastał rynek pracownika, w którym to pracownicy mogą przebierać wśród ofert zatrudnienia. Jest to doskonały czas, aby odbyć kurs operatorów maszyn budowlanych i rozpocząć pracę w dobrze płatnej branży.

Kto może odbyć kurs operatorów maszyn budowlanych?

Od osób ubiegających się o uprawnienia operatorskie wymaga się ukończenia 18. roku życia, niewykazywania przeciwwskazań lekarskich do pracy na określonym stanowisku, a także posiadania co najmniej podstawowego wykształcenia.

Starając się o uprawnienia do obsługi hydraulicznych dźwigów samochodowych, rekomendowane jest także posiadanie prawa jazdy kategorii C. Jak widać, wymagania te nie są zbyt wygórowane i praca w branży budowlanej stoi otworem niemal przed każdą dorosłą osobą.

Jak przebiega kurs operatorów maszyn budowlanych?

Szkolenie operatorskie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej kursanci dowiadują się informacji dotyczących przepisów i zasad BHP, dozoru technicznego oraz specyfiki, budowy i zasady działania wybranej maszyny budowlanej. Poza tym poznają obowiązki operatorskie oraz sposoby reagowania podczas awarii i wypadków.

Część praktyczna uczy kursantów bezpiecznej obsługi maszyny budowlanej w różnych warunkach środowiskowych i technicznych. Kurs operatorów maszyn budowlanych kończy się egzaminem składanym przed specjalnie powołaną komisją lokalnej jednostki Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej. Po jego zaliczeniu możliwe jest wykonywanie pracy operatora wybranej maszyny budowlanej bez ograniczeń czasowych.

Kurs operatorów maszyn budowlanych może być finansowany ratalnie. Firmy wysyłające swoich pracowników na doszkalanie, mogą liczyć także na dofinansowania, a osoby bezrobotne na wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy. Formuła szkolenia dopasowywana jest do oczekiwań kursantów i może być przeprowadzana w formie wieczorowej, dziennej, zaocznej i przyśpieszonej.

Ile zarobisz jako operator maszyn budowlanych?

Zarobki operatorskie różnią się w zależności od obsługiwanej maszyny, stażu pracy oraz regionu kraju. Niemniej operatorzy mogą liczyć na honorarium oscylujące w granicach 3000-4400 zł brutto miesięcznie. 25% najbardziej doświadczonych operatorów zarabia nawet 5000 zł brutto. Za granicą  operatorzy mogą zarobić powyżej 10 000 zł brutto miesięcznie.

Gotów, by rozpocząć swoją przygodę w branży budowlanej? Sprawdź ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek i zacznij kurs operatorski.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz