Życie

Ubezpieczenia w ramach umowy kredytowej

Ubezpieczenia w ramach umowy kredytowej
Ubezpieczenia w ramach umowy kredytowej

Kupując samochód na kredyt, należy zastanowić się nad odpowiednim ubezpieczeniem. Wiele osób podchodzi do tego tematu po macoszemu, niepotrzebnie ryzykując. Życie potrafi zaskakiwać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Z tego też powodu warto zadbać o kompleksowe zabezpieczenie siebie, a także swojej rodziny.

Podstawowe ubezpieczenie w kredycie

Decydując się na konkretny model auta, które pragniemy sfinansować poprzez udzielenie nam kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia. Zazwyczaj kredytobiorca jest zobowiązany jest do skorzystania z podstawowej ochrony już podczas składania podpisu na umowie. Jeśli jednak oczekujemy kompleksowego ubezpieczenia, wtedy dobrą opcją jest poszukanie bardziej rozbudowanej oferty. Taką proponuje np. RCI Banque współpracujący z japońską marką Nissan – https://www.nissanfinance.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenia-w-kredycie.

Kompleksowa ochrona na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i wypadków

Aktualne usługi proponowane przez Nissan Finance obejmują trzy rozwiązania ubezpieczeniowe, tak aby klienci mogli wybrać wariant najbardziej dopasowany do ich indywidualnych potrzeb. Oto one:

  • RCI Bezpieczny Kredyt – oferta skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Wybierając to rozwiązanie, kredytobiorca chroniony jest na wypadek finansowych następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak ciężka choroba lub nieszczęśliwy wypadek;
  • Utrata Pracy/Bezpieczne Rachunki – jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie to chroni klienta podczas okresu bezrobocia;
  • Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP MTE 20% – usługa ta dodaje do wypłaty z polisy komunikacyjnej dodatkowe 20% wartości rynkowej utraconego bądź zniszczonego samochodu. Dzięki temu ubezpieczony kredytobiorca może sfinansować koszt kredytu lub leasingu na kolejne auto lub zakupić nowszy model z bogatej gamy samochodów marki Nissan.

Na koniec warto pamiętać, że ubezpieczając się, nie dbamy jedynie o naszą przyszłość, ale także naszych najbliższych. Dobrze skonstruowana oferta potrafi zminimalizować następstwa nieszczęśliwych zdarzeń,  tak aby powrót do rzeczywistości był jak najmniej bolesny.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz