Biznes/finanse

Druk przelewu online – łatwa forma wpłaty pieniędzy na poczcie lub w banku

Druk przelewu online - łatwa forma wpłaty pieniędzy na poczcie lub w banku
Druk przelewu online - łatwa forma wpłaty pieniędzy na poczcie lub w banku


Płatności online od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Stanowią wygodny i szybki sposób rozliczania należności za zakupy w sieci i opłacania domowych rachunków. Kiedy jednak z różnych powodów sami nie możemy wykonać transakcji przez internet, pozostaje nam tradycyjna metoda – złożenie wypełnionego druku w banku, lub na poczcie. Jak zrobić to sprawnie i szybko, by uniknąć wypisywania odręcznego przy okienku?

Sposoby wykonywania przelewów online

Odkąd internet rozpowszechnił się trafiając praktycznie do każdego domu, banki prześcigają się w wymyślaniu sposobów na ułatwienie życia klientom, a jednocześnie ograniczenie własnych kosztów. Służą temu wirtualne oddziały bankowe, czyli serwisy prowadzone przez banki, gdzie klienci po zalogowaniu mogą samodzielnie dokonywać transakcji przelewu środków na inne konta, płacić za zakupy, regulować rachunki, czy nawet zamawiać usługi i produkty bankowe. Mimo sporej wygody jaka wiąże się z takim sposobem korzystania z konta bankowego, wciąż jeszcze nie wszyscy są do niego przekonani. Wielu klientów nadal preferuje rozliczanie transakcji przy okienku bankowym, lub na poczcie. Czy są skazani na wypisywanie druczków ręcznie za każdym razem, kiedy zajdzie potrzeba wykonania przelewu?

Czy polecenie przelewu na papierze musi być wypełnione odręcznie?

Na papierowym druku polecenia przelewu powinien wprawdzie znaleźć się odręczny podpis osoby składającej dyspozycję zgodny z wzorem złożonym wcześniej w banku, jednak sam druk nie musi być w całości wypełniany ręcznie. Ważne, aby znalazły się na nim informacje takie jak numery rachunku i nazwy nadawcy oraz odbiorcy, a także tytuł transakcji i oczywiście kwota.

Żadne przepisy nie nakazują wypełniania druku odręcznie, dlaczego więc nie ułatwić sobie zadania, korzystając z generatora druków polecenia przelewu lub wpłaty gotówkowej online?

Druki przelewu online – jak to działa?

Na stronie oferującej możliwość wygenerowania druku polecenia przelewu, lub wpłaty gotówkowej, wprowadzamy w odpowiednim miejscu dane niezbędne do zlecenia transakcji w banku i okienku pocztowym. Następnie drukujemy wygenerowany, gotowy formularz, który wystarczy podpisać, aby można go było użyć w okienku.

Kiedy warto korzystać z generatora druków przelewu online?

 Z poleceń przelewu wypełnianych online korzystają chętnie małe firmy wpłacając należności ZUS i zaliczki na podatek dochodowy.

Gotowe druki polecenia przelewu lub wpłaty, są wykorzystywane również przez osoby wynajmujące mieszkania. Lokator dostaje komplet druków na rok, lub inny umówiony okres i nie może twierdzić, że wpłata nie dotarła na czas, bo na skutek dziwnego zbiegu okoliczności pomylił cyfry w rachunku. Nie musi w ogóle korzystać z rachunku – może dokonywać wpłaty na poczcie, lub w inny wygodny sposób. Jest to szczególnie ceniony sposób rozliczania się z cudzoziemcami, którzy nie zawsze mają w Polsce dostęp do swoich kont bankowych, a z pracodawcami rozliczają się gotówką. Wystarczy podpisany druk i odpowiednia kwota, aby przestać się martwić, jak opłacić lokal.

Artykuł powstał we współpracy z druk-przelewu.pl

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz