Biznes/finanse

Wybierz najlepsze szkolenie biznesowe dla swoich pracowników – szkolenia od podatków po prawo pracy.

Wybierz najlepsze szkolenie biznesowe dla swoich pracowników – szkolenia od podatków po prawo pracy.
Wybierz najlepsze szkolenie biznesowe dla swoich pracowników – szkolenia od podatków po prawo pracy.


Firma, która chce być konkurencyjna, musi zadbać nie tylko o odpowiedni prestiż i reklamę, ale także o własny kapitał ludzki. Odpowiednio dobrane szkolenia biznesowe to rozwój własnego personelu.

Sprawdź, co oferują współczesne szkoły biznesowe.

Firmy nieustannie prześcigają w tworzeniu kampanii reklamowych, promocji lub nieszablonowych rozwiązań technologicznych. Często jednak zapominają o bardzo ważnym czynniku – szkolenia personelu. Pracownicy są nieocenionym kapitałem zakładu pracy. Dzięki nim firma prosperuje i może świadczyć sprzedaż czy swoje usługi. Kompetentny personel może usprawnić wszystkie mechanizmy firmowe. Poza tym aktualizacja wiedzy pracowników pomoże w uniknięciu wielomilionowych kar nakładanych przez instytucje państwowe. Błędy w księgowaniu, nieznajomość prawa pracy i błędne rozliczanie urlopów, mogą skończyć się nałożeniem kary na firmę. Szkolenia organizowane przez szkoły biznesowe mogą znacząco podnieść kompetencje personelu, co przełoży się na szybszą obsługę klienta lub pozwoli uniknąć kosztownych błędów. Jakie szkolenia oferują szkoły biznesowe w takim mieście jak Katowice?

Szkolenia Katowice – podatki

Szkolenia z dziedziny podatków mogą objąć jeden z najbardziej restrykcyjnych działów, czyli VAT. Podatek od towarów i usług jest odprowadzany przez większość przedsiębiorców. Jednak jego naliczanie, odliczanie oraz formy rozliczenia są jasno określone przez polskie ustawodawstwo – Ustawa o VAT. Szkolenia w takim mieście jak Katowice, poruszają problem Centralnego Rejestru Faktur (CRF)- zasady prowadzenia, typy wskazywania podatników do kontroli, grupowanie wg specyfiki. Poza tym ze szkolenia można dowiedzieć się, jak rozliczać VAT w strukturach JPK, czyli kasy rejestrujące czy rozliczanie podatku.

Szkolenia Katowice mogą objąć także przygotowanie do kontroli NIK (Najwyższa Izba Kontroli). Szkolenie przygotuje pracowników firmy na takie zagadnienia, jak: opisywanie faktur i wskazanie osób odpowiedzialnych za opisy, jednolitość rozliczenia VAT we wszystkich jednostkach gminy, powiatu czy przygotowania oprogramowania do spójnego rozliczenia podatku. Personel pozna również na szkoleniu zasady raportowania schematów podatkowych, czy pozna odpowiedź na inne pytania typu: „Jak NIK sprawdza, czy istnieje obowiązek zaraportowania?”

Szkolenia Katowice z prawa pracy

Szkolenia z prawa pracy obejmują szereg istotnych zagadnień. Zmiany zachodzą w ustawodawstwie dość często. Szkolenie przekaże wiedzę na temat właśnie tych zmian. W programach szkoleń można znaleźć takie zagadnienia, jak:

  • zmiany w kodeksie pracy oraz w zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w zakresie ochrony danych osobowych – wejście w życie 4 maja 2019r;
  • rewolucja w zakresie ochrony danych osobowych pracownika;
  • nowy zakres danych osobowych, które mogą być pobierane od osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • nowy zakres danych osobowych, które mogą być pobierane od pracownika.
  • nowe wzory dokumentów;
  • nowość – zgoda osoby ubiegającej się o zatrudnienie i zgoda pracownika na przekazanie dodatkowych danych osobowych.

Pełne programy opisujące wszystkie zagadnienia poruszane na szkoleniach, są dostępne w konspektach publikowanych na stronach internetowych.

Szkolenia biznesowe Katowice – jakie jeszcze?

Szkoły biznesowe oferują znacznie szerszy zakres szkoleń. Dotyczyć one mogą także ochrony danych osobowych i RODO. Dla bardziej zorientowanych pracodawców na pracownika można wysłać personel na szkolenie Pracownicze Plany Kapitałowe. Szkolenia obejmują także Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, fakturowanie czy rozliczanie i ewidencjonowanie czasu pracy.

Wybierając odpowiednią szkołę biznesową, pracownicy mogą przejść szereg kursów i szkoleń, które rozwiną ich kompetencje.

Zalety szkoleń

Szkolenia biznesowe przynoszą względne korzyści pracodawcy i pracownikowi. Pracodawca zyskuje bardziej kompetentnego pracownika, który nie tylko nie popełni błędów, ale również usprawni pracę w swoim dziale. Księgowa będzie przygotowana na wszelkiego rodzaju kontrole państwowe. Na podstawie nowelizacji przygotuje odpowiednio faktury czy rozliczenie podatku VAT. Specjaliści z działu kadr i płac będą odpowiednio ewidencjonowali i rozliczali czas pracy. Dzięki wiedzy pracodawca będzie miał efektywnie zarządzaną firmę, która przyspieszy tempo pracy i uniknie kosztownych błędów, które mogą skutkować wielomilionowymi karami.

Pracownik natomiast zyskuje szansę awansu, podwyżki czy zmiany stanowiska pracy wewnątrz struktur firmowych. Każdy nowy certyfikat świadczący o wzroście kompetencji, może być kartą przetargową do otrzymania awansu, podwyżki czy premii uznaniowej. W przypadku chęci zmiany pracy pracownik także zwiększa przez szkolenia wartość swojego CV. Każdy nowy certyfikat, świadczący o nowych umiejętnościach, jest wartością dodaną i atutem na rozmowach kwalifikacyjnych.

Szkolenia Katowice to szereg kursów zwiększających potencjach firmowy i jednostki. Programy szkoleń dopasowane są do potrzeb przedsiębiorstw oraz przedstawicieli niezależnych zawodów – księgowa. Warto z nich skorzystać, ponieważ zyskuje i firma, i pracownicy.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz