Biznes/finanse

Jak kupować nieruchomości pod wynajem?

Jak kupować nieruchomości pod wynajem?
Jak kupować nieruchomości pod wynajem?

Zakup nieruchomości pod wynajem to jeden z lepszych sposobów na inwestowanie. Wysokie stopy zwrotu, stabilny rynek oraz niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa, dają niemal stuprocentową gwarancję sukcesu. Zobaczmy, jak kupować nieruchomości pod wynajem.

Lokalizacja to podstawa

Przy wyborze nieruchomości pod wynajem kluczowe znaczenie ma jej lokalizacja. Jeśli planujemy wynajmować mieszkanie studentom, to najlepiej szukać mieszkań w okolicy wyższych uczelni. Jeśli chcemy wynajmować mieszkania rodzinom z dziećmi, to warto wybierać mieszkania na starych osiedlach, gdzie jest dużo zieleni, dobra infrastruktura edukacyjna i handlowa. W obu przypadkach ważny jest również dostęp do komunikacji zbiorowej.

Liczba pomieszczeń

Jak dowiedzieliśmy się odwiedzając biuro nieruchomości w Warszawie, jedną z bardziej istotnych kwestii jest liczba pomieszczeń. Tutaj znów wiele zależy od tego, komu chcemy wynająć mieszkanie. Jeśli ma to być rodzina z dziećmi, to salon otwarty na kuchnię nie będzie im przeszkadzał. Jeśli jednak w mieszkaniu mają zamieszkać studenci lub osoby pracujące, to lepiej wybrać mieszkanie z zamkniętą kuchnią, by każdy ze współlokatorów mógł zachować prywatność.

Własne gusty, potrzeby i oczekiwania

Przy poszukiwaniu mieszkania na wynajem ostatnią rzeczą, którą powinniśmy brać pod uwagę są nasze subiektywne wrażenia estetyczne dotyczące danego mieszkania. Nie możemy na takie mieszkanie patrzeć przez pryzmat własnych przyzwyczajeń i potrzeb, bo mogą być one zupełnie odmienne od tego, czego oczekują osoby szukające mieszkania do wynajęcia. I choć może się wydawać, że 4 piętro bez windy, to zły pomysł, to młodzi ludzie wcale nie uznają tego za wadę, jeśli mieszkanie będzie blisko uczelni czy centrum miasta. Schowajmy zatem własne potrzeby do szuflady.

Stopa zwrotu

Przy zakupie nieruchomości na wynajem nie możemy oczywiście pominąć stopy zwrotu. I to właśnie to kryterium powinno być najważniejsze przy wyborze tej jednej z kilku propozycji. Warto wybrać takie mieszkanie, dla którego oczekiwana stopa zwrotu będzie najwyższa. A przy dwóch porównywalnych stawkach warto wybrać to mieszkanie, które ma szansę więcej zyskać na wartości.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz