Biznes/finanse Technologie

Oryginalne tusze i zamienniki – krótka charakterystyka

tusze do drukarki brother

Zarówno w każdym biurze, jak i w wielu domach i mieszkaniach, jednym z urządzeń biurowych jest drukarka. Jednak w przedsiębiorstwie jest kluczowym elementem, znacząco poprawiającym funkcjonowanie biznesu. To praktyczne urządzenie, na które decydują się także rodzice, gdy mają w domu dzieci uczęszczające do szkoły. Zanim jednak kupi się dany sprzęt, należy zwrócić uwagę na jego utrzymanie – często bywa tak, że materiały eksploatacyjne, w tym tusze, są bardzo drogie. Na nic wówczas to, że sprzęt kupiliśmy naprawdę tanio…

Zamienniki oraz tusze oryginalne

Jak zapewne wiesz, do dyspozycji są oryginalne tusze danej marki bądź zamienniki. Jeśli drukujemy naprawdę sporo, na przykład dziesiątki stron dziennie, wówczas warto zastanowić się albo nad zmianą drukarki, na wydajniejszą, albo nad zastosowaniem tuszów, które nie będą zbytnio nadwyrężać kieszeni. Jaki więc wybrać tusz do drukarki?

Tusze oryginalne

Gdy już zakupiliśmy drukarkę, w miarę tanio, w cenie kilkuset złotych, i rozpoczynamy jej eksploatację, może zacząć nam się wydawać, że tusze do drukarki są stosunkowo drogie, i nieadekwatne do ceny naszego urządzenia. Zaczynamy odwiedzać najpopularniejsze sklepy, aby tylko znaleźć oryginalny tusz. Przemieszczając się z jednego miejsca do drugiego zauważamy, że tusze są mniej więcej w tej samej cenie, i że niestety są dość kosztowne. Po przeliczeniu okazuje się, że nasze regularne drukowanie przewyższa wartość drukarki.

Są oczywiście plusy kupowania oryginalnych tuszów i tonerów. Przede wszystkim gwarancja tego, że z naszym urządzeniem nic się nie stanie. Wynika to z faktu, że dany tusz został opracowany specjalnie z myślą o konkretnej drukarce. Nowe i oryginalne tusze są więc bezpieczne dla sprzętu, nie powinny go uszkodzić, nie są zeschnięte oraz bardzo wyraziste. Wydruk kolorowy z zastosowaniem oryginalnych tuszów jest naprawdę dobry i ostry.

Tak więc ceny są naprawdę różnorodne, i przede wszystkim zależne od tego, na jaki zdecydowaliśmy się sprzęt, do czego jest dedykowany, rodzaj oraz markę np. Brother.

Zamienniki tuszów

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie zamienników, warto zastanowić się nad tym, jaki posiadamy sprzęt i czy możemy sobie pozwolić na zastosowanie zamienników. Decydujemy się na ich użycie, ponieważ znacząco pozwalają zredukować koszty wydruku. Wielu z nas wychodzi z założenia, że skoro nabyliśmy tanią drukarkę, za niewielkie pieniądze, wówczas można też wybrać zamienniki, których nie można także negować. Dzięki zamiennym tuszom wydrukujemy naprawdę tanio oraz zaoszczędzimy pieniądze. Jeśli trafimy na odpowiedniego i rzetelnego dostawcę, możemy liczyć na to, że wydrukujemy taką ilość, jak na oryginalnym tuszu, a przy tym nie uszkodzimy drukarki.

Jeśli chodzi o cenę – zamienniki są często dużo tańsze, nawet o 50%. Jeśli zależy ci na wydrukach naprawdę dobrych, jednak nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy, warto wówczas rozważyć stosowanie tuszów zamiennych.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.dodrukarekbrother.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz