Biznes/finanse

Zaniżone odszkodowanie OC lub AC

Zaniżone odszkodowanie OC lub AC
Zaniżone odszkodowanie OC lub AC

Wypadki samochodowe i kolizje prędzej czy później przytrafiają się większości kierowcom. Wielu z nich ma jednak problem z uzyskaniem ubezpieczenia OC lub AC od ubezpieczyciela sprawcy lub otrzymuje znacznie zaniżone odszkodowanie. Jak walczyć o sprawiedliwość z zakładami ubezpieczeń?

Zaniżone odszkodowanie komunikacyjne

Statystyki wskazują, że problem zaniżonego odszkodowania OC lub AC dotyczy aż 90% poszkodowanych. Badania prowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego w 2014 roku wykazały także wiele nieprawidłowości w działaniach ubezpieczycieli, dotyczących terminowości wypłaty świadczeń i niepełności udzielanych przez nich informacji. Nie ulega wątpliwości, że poszkodowani nie powinni godzić się na nieuczciwość zakładów ubezpieczeń. Powstaje jednak pytanie – jak skutecznie uzyskać odszkodowanie komunikacyjne od ubezpieczyciela w pełnej kwocie, która nam przysługuje?

Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń – czy warto?

Wiele osób, po otrzymaniu od ubezpieczyciela decyzji o przyznaniu odszkodowania, decyduje się na złożenie odwołania do zakładu ubezpieczeń, jeśli uważają oni, że przyznane im zostało odszkodowanie w zaniżonej kwocie. Rzadko jednak odwołanie od decyzji ubezpieczyciela spotyka się z pozytywnym rozpatrzeniem. Dlaczego?

  • Ubezpieczyciel nie chce sam podważać zasadności wcześniej wydanej przez siebie decyzji i powodować tym sposobem zachętę do składania odwoływań przez większą ilość osób.
  • Zakład ubezpieczeniowy dąży do osiągnięcia jak najwyższych korzyści, ograniczając kwoty wypłacanych odszkodowań do niezbędnego minimum.
  • Odwołanie od decyzji, które zdradza niski poziom fachowości i znajomości prawa poszkodowanego, nie budzi w ubezpieczycielu niepokoju o możliwość wystąpienia przez poszkodowanego na drogę sądową i niekorzystny dla zakładu ubezpieczeń wynik procesu.

Istnieje jednak dużo lepszy i skuteczniejszy sposób na wyegzekwowanie od ubezpieczyciela należnej kwoty odszkodowania OC/AC.

Jak uzyskać odszkodowanie OC/AC w pełnej kwocie?

Na rynku funkcjonuje szereg firm zajmujących się odkupem szkód i walką z nieuczciwością ubezpieczycieli, np. Mura Investment. Ich doskonała znajomość praktyk stosowanych przez zakłady ubezpieczeń, wieloletnie doświadczenie w pomaganiu przy różnych sprawach oraz zespół złożony z prawników wyspecjalizowanych w tematyce ubezpieczeń, to gwarancja skuteczności podejmowanych przez nich działań. Skorzystanie z ich pomocy nie niesie żadnego ryzyka dla poszkodowanego – część kwoty, o którą zostało zaniżone odszkodowanie, wypłacana jest bezpośrednio po podpisaniu umowy. To firma zajmuje się wówczas zobligowaniem ubezpieczyciela do zmiany decyzji i ponosi ryzyko ewentualnego niepowodzenia, które jednak zdarza się niezwykle rzadko. Dzięki temu, firmy takie są w stanie zaproponować swoim klientom atrakcyjne kwoty dopłaty do odszkodowania.

Odkup szkód komunikacyjnych, oferowany przez firmy takie jak Mura Investment, to rozwiązanie zdecydowanie warte skorzystania.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz