Technologie

Folia stretch – zastosowanie, właściwości, ciekawostki…

folia stretch
folia stretch

Folia stretch znajduje zastosowanie w każdym domu, biurze, czy hali produkcyjnej. Ułatwia Nam pakowanie różnych produktów niezależnie od rozmiaru, czy wagi. Dzięki swoim właściwościom pozwala w bezpieczny sposób dostarczyć towar w każde miejsce. Zatem poznajmy jej właściwości, zastosowanie i ciekawostki.

Wynalezienie folii stretch było pewnego rodzaju przełomem, oczywiście jak pokazują źródła było to przypadkowe odkrycie podczas próby tworzenia wodoodpornego obrusu – pierwotnie ten materiał został nazwany celofanem. Dziś na rynku mamy folię stretch, która jest produkowana z różnego rodzaju tworzyw , a wachlarz zastosowań nie ma końca.

Folia stretch może występować w różnych kolorach tj: czarny, niebieski, biały (przeźroczysta).

Biała folia stetch często jest nazywana przeźroczystą lub transparentną. Dzięki swoim właściwością jest niezwykle przyczepna i wytrzymała. Można ją z łatwością naciągać bardzo mocno na owijanych przesyłkach czy też paletach nawet na wystających i ostrych krawędziach czy rogach co znacznie wpłynie na bezpieczeństwo i stabilizacje ładunku. Przy okazji jest to jedna z foli, która pozwala na estetyczne i eleganckie zapakowanie towaru.

Czarna folia stretch służy do pakowania i jednoczesnego zabezpieczania ładunków do wysyłki głównie na palecie. Najwyższej jakości materiał gwarantuje 100% bezpieczeństwa podczas transportu paczek czy palet lub w czasie przeprowadzki mieszkania. Dzięki barwie folia jest również gwarancją anonimowości przesyłanego towaru. Dzięki temu masz pewność, że żadna niepowołana osoba nie będzie miała ingerencji w zawartość przesyłki.

Niebieska folia stretch jest alternatywą dla obu tych foli. Wygląda bardzo estetycznie, oraz zabezpiecza przed wzrokiem niepowołanych osób i jest bardzo często wybierana przez Naszych klientów. Również sprawdza się przy ciężkich ładunkach i można nią stabilizować ładunek na paletach.

Wszystkie Nasze rozciągliwe folie (stretch) zabezpieczają towar przed czynnikami atmosferycznymi, a nawet niwelują uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne zatem przesyłkom zabezpieczonym folią czynniki takie jak słońce, deszcz, śnieg czy kurz. Folia daje gwarancję, że towar zabezpieczony w ten sposób dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Można odpowiednio zabezpieczyć towar wybierając różną grubość folii (mic) czy szerokość rolek.

Pracując często z folią stretch warto usprawnić pracę dokonując zakupu odpowiednich akcesorii, które usprawnią pracę w sklepie, firmowym magazynie, czy nawet sprawdzą się w domu. Akcesoria pozwolą na dużo wydajniejsze przygotowanie paczek do wysyłki.

 

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz