Technologie

Sonic Forces: Speed Battle

Sonic Forces: Speed Battle
Sonic Forces: Speed Battle

Sonic Forces: Speed Battle jest grą platformową opracowaną przez Sonic Team i opublikowaną przez firmę Sega. Ta gra wyprodukowana została dla upamiętnienia dwudziestopięciolecia istnienia serii Sonic the Hedgehog. Sonic Forces: Speed Battle posiada trzy tryby rozgrywki: „Klasyczna”, „Nowoczesna” „Avatar”.

Jaki jest cel gry Sonic Forces: Speed Battle?

Głównym zadaniem każdego gracza jest pokonanie doktora Eggmana i jego armii robotów, która go skutecznie broni. W grze występują trzy postacie do wyboru: dwa warianty Jeża Sonica (Klasyczny i Nowoczesny) oraz Avatar (indywidualny charakter gracza). Każdy z postaci ma unikalne umiejętności i atrybuty.

  • Klasyczny Sonic jest dosyć ograniczony i może jedynie kręcić się po ziemi i być kroplą w powietrzu, aby zyskać szybkość.
  • Nowoczesny Sonic, który gry może wykonywać podwójne skoki oraz atakować wrogów przy użyciu sprężyny i haków chwytających, a także istnieje możliwość, by zwiększył swoją prędkość.
  • Natomiast avatar jest tworzony z bazy siedmiu typów zwierząt, z których każdy ma unikalną umiejętność; posiada również hak do chwytania i może mieć specjalną broń, między innymi mogą to być: miotacze ognia, bicze, czy młotki.

Cechy gry Sonic Forces: Speed Battle:

  • Gra jest podzielona na kilka poziomów tematycznych, z których niektóre mają związek z poprzednimi częściami.
  • Gracze muszą ukończyć każdy poziom podczas walki z falami wrogów. Wyjątkiem jest Klasyczny Sonic, który nie wymaga płynności w grze.
  • Każdy etap jest wyposażony w specjalne funkcje, takie jak: deski sprężynowe, szyny i podkładki wzmacniające, a także przeszkody. Są to między innymi: kolce, doły bez dna i roboty. W trakcie przechodzenia każdej planszy znajdziesz złote pierścienie, które będą ratować Twoje zdrowie, gdy będziesz przegrywał ze złowrogą armią.
  • Na koniec każdej planszy na swojej drodze spotkasz szefa, którego będziesz musiał pokonać, by przejść do kolejnego poziomu.

Czego dotyczy akcja gry Sonic Forces: Speed Battle?

Doktor Eggman atakuje miasto, a Sonic wyrusza, by go powstrzymać. Jednak po przyjeździe zostaje zaatakowany przez najemnika. Nieskończone porażki, które ponosi Sonic, powodują. Że zostaje wzięty do niewoli na pokładzie Eggmana. Ziemia pozostaje bez obrońcy, a Eggman, z pomocą swoich robotów, udaje się, by podbić świat i zamierza to zrobić w ciągu sześciu miesięcy. Jednak jeden z przyjaciół Sonica odkrywa miejsce, gdzie Sonic został uwięziony i postanawia go uwolnić. Następnie oboje wracają na ziemie i mają w planie ją ocalić. Ostatecznie chcą również pokonać swojego największego wroga – Eggmana. Czy im się to uda? Wszystko zależy od Twojego zaangażowania w grę.

Oceny graczy:

Pomimo że gra zapowiada się bardzo obiecująco, nie dostała zbyt wysokich ocen od graczy. Najwyższą ocenę: 6.9/10 uzyskała od IGN, natomiast najniższą: 5/10 od Polygon. Jak widać po ocenach, gracze nie są z niej zbytnio zadowoleni.

 

 

1 komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz