Boisz się, że w trakcie pracy na wysokościach Twój smartfon spadnie i ulegnie zniszczeniu? A może często gotujesz i boisz się ewentualnego zalania wodą ekranu? Postaw na ubezpieczenie smartfona i dowiedz się, jak ubezpieczyć telefon i jakie rodzaje polis są dostępne na rynku.
Ubezpieczenia telefonu – rodzaje
Rodzaj ubezpieczenia smartfona zależy przede wszystkim od oferty ubezpieczyciela. Gdzie ubezpieczyć telefon? Przede wszystkim warto zapoznać się z tym, co oferuje dane ubezpieczenie. Następnie warto porównać, jakie są różnice w ofertach różnych ubezpieczycieli.
Zakres świadczeń dostępnych w ramach danego ubezpieczenia zależy od firmy lub operatora, natomiast zwykle obejmują one naprawę lub odszkodowanie w sytuacjach takich jak:
- uszkodzenie mechaniczne urządzenia,
- upadek telefonu z wysokości,
- zalanie wodą lub zatopienie telefonu,
- pogryzienie urządzenia przez domowe zwierzę,
- kradzież telefonu.
Jak ubezpieczyć telefon? Warto podejść do tego skrupulatnie i – przed wykupieniem ubezpieczenia – zapoznać się z różnymi ofertami, co pozwoli Ci wybrać tą, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
Czego nie obejmuje ubezpieczenie smartfona?
Decydując się na dany rodzaj ubezpieczenia smartfona, warto wziąć pod uwagę sytuacje, w których naprawa lub odszkodowanie mogą nie zostać przyznane. Znajdą się tutaj między innymi takie okoliczności:
- zgłoszenie do ubezpieczenia urządzenia, które jest uszkodzone,
- intencjonalne i umyślne uszkodzenie urządzenia – na przykład w przypływie emocji,
- starszy model urządzenia,
- uszkodzenie sprzętu w wyniku naprawy przez osobę nieuprawnioną.
Ponadto ubezpieczenie może nie obejmować akcesoriów – między innymi słuchawek czy ładowarki. Warto również być świadomym tego, że zakres napraw dostępnych w ramach ubezpieczenia jest mocno ograniczony i może zdarzyć się tylko kilka razy w roku.
Ubezpieczenia telefonu – jakie wybrać?
Jak ubezpieczyć telefon? Aby wybrać odpowiedni rodzaj polisy, należy dokładnie przeanalizować dostępne świadczenia i zastanowić się, czy dana oferta będzie opłacalna w Twoim przypadku. Przykładowo inwestowanie w drogie, zabezpieczające przed licznymi uszkodzeniami czy kradzieżą ubezpieczenie może okazać się wysoce nieopłacalną i chybioną inwestycją w sytuacji, gdy z telefonu korzystamy rzadko i robimy to zazwyczaj w domowych warunkach. Zakres usług i kwotę warto dostosować nie tylko do typu i wytrzymałości danego modelu telefonu, ale przede wszystkim do tego, jak duże jest prawdopodobieństwo uszkodzenia go.
Dokładna analiza własnych potrzeb i porównanie ich z dostępnymi na rynku usługami sprawi, że – nawet jeśli nie będziesz do końca pewny tego, gdzie ubezpieczyć telefon – będziesz w pełni świadomy tego, jakiego rodzaju ubezpieczenie potrzebujesz. Co jeszcze będzie przydatne w wyborze najlepszej oferty i pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, gdzie ubezpieczyć telefon? Warto wybrać ubezpieczyciela, który rzetelnie i wyczerpująco przedstawi Ci przysługujące w ramach polisy świadczenia.
*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.
Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf
Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf
Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.
Dodaj komentarz