Moda i styl

Vostok Europe – marka zegarków dla mężczyzny z klasą

Vostok Europe – marka zegarków dla mężczyzny z klasą
Vostok Europe – marka zegarków dla mężczyzny z klasą


Stosunkowo młoda marka, jaką jest Vostok Europe podbija rynek czasomierzy eleganckim wykonaniem, szerokim wyborem wzornictwa oraz wysoką jakością. Każdy mężczyzna poszukujący klasowego zegara powinien zapoznać się z nieszablonową ofertą marki.

Vostok Europe nie posiada wielowiekowej historii i nie jest romantyczną opowieścią o powstaniu rodzinnego zakładu zegarmistrzowskiego. Powstała ona w 2003 roku z połączenia dwóch firm Chystopol Watch Factory Vostok oraz Vilnius Koliz. To właśnie manufaktura Czystopolu produkowała zegarki sygnowane logiem Vostok. Właściciele Koliz mieli znów doświadczenie w produkcji wysokiej klasy czasomierzy, oparte na współpracy z firmą Poljot. Chęć produkcji zegarków pod szyldem Vostok Europe była związana z zamknięciem fabryki w Moskwie. Pierwszy pięć linii zegarków Vostok Europe na tarczy została zaprezentowana na targach w Bazylei w roku 2004. Rok 2004 był przełomowy dla firmy, ponieważ rozpoczęła ona w tym czasie szeroko zakrojoną ekspansję na rynki zagraniczne, a pierwsze czasomierze trafiły do Polski, Niemiec czy Grecji. Obecnie producent zegarków uzyskał tak silną pozycję na rynku międzynarodowym, że sprzedaje rocznie ponad 20 tys. modeli.

Marka Vostok Europe obecna w najbardziej prestiżowych wydarzeniach

Zegarki męskie Vostok są obecne w najbardziej prestiżowych wydarzeniach sportowych czy mi kulturalnych. Wybrane kolekcje oraz poszczególne modele były testowane w rajdzie Dakar. Litewski zawodnik Gintautas Igaris startujący w rajdzie Dakar przez dwa tygodnie jazdy miał zegarek na ręku. Trasa rajdu obejmowała odcinki o trudnej dostępności, a nawet z założenia te nie do przebycia. Zegarek na dłoni kierowcy wzorcowo zdał próbę pustynnego i piaszczystego wyścigu. Oczywiście sport nie jest jedyną dzieciną, w której obecne są zegarki męskie Vostok. Część modeli ulokowanych w specjalnych kolekcjach jest dedykowania pilotom myśliwców F-16. Wybrane kolekcje nie są dedykowane wyłącznie pilotom myśliwców F-16, a swoje czasomierze marka Vostok poleca także marynarzom pływającym w łodziach podwodnych. Zarówno latanie, jak i pływanie podwodne są związane z ekstremalnymi warunkami, w których sprawdzają się czasomierze Vostok Europe.

Elegancja i wysublimowany prestiż

Zegarki męskie Vostok oferują mężczyznom z klasą nietuzinkowe modele, podkreślające prestiżowy i wizytowy ubiór. Świetnym przykładem czasomierza mającego wspomniane cechy jest model Vostok Europe YN84-565E552, który jest dostępny na stronie firmy CRAZY TIME. Zegarek jest wykonany ze stali szlachetnej odpornej na korozję. Wyposażony jest w pasek z wysokiej jakości skóry naturalnej. Pasek ma dodatkowe szycia, które zabezpieczają go przed rozwarstwieniem. Tarczę chroni szkło mineralne, które jest odporne na zarysowania. Tafla szkła będzie czysta, wolna od rys przez wiele lat, dlatego cieszyć będzie nieskazitelnym wyglądem. Jest to szczególnie ważna cecha i zaleta w jednym dla zegarka wizytowego, który podkreśli garnitur oraz ekskluzywny wygląd. Zegarek ma również nietuzinkowy mechanizm automatyczny, który pracuje przy współudziale 22 kamieni. Dzięki nim mechanizm jest bardziej żywotny, ponieważ kamienie są twardsze i wytrzymalsze od elementów stalowych. Bardzo ładnym dodatkiem na tarczy jest wycięcie, które pokazuje pracę balansu mechanizmu. Jest to odsłonięte serce, które bije podczas pracy mechanizmu. Dodatek nadaje ekskluzywnego brzmienia czasomierzowi oraz czyni go wyjątkowym.

Niezastąpiony casual

Zegarki męskie Vostok w stylu casual świetnie podkreślają strój codzienny oraz wizytowy. Zaletą stylu mieszanego jest to, że jest uniwersalny, czyli podkreśla elegancję i codzienność w jednym. Doskonałym modelem podkreślającym styl ubioru casual jest Vostok Europe NH35A -546D511. Zegarek wykonany jest ze stali szlachetnej, ma mineralne szkło z powłoką antyrefleksyjną, elegancki pasek skórzany oraz wysokiej klasy napęd automatyczny do nakręcania z 24 kamieniami.

Jednak bardzo ważna jest wspomniana stylistyka zegarka. Omawiany model jest wykonany w kolorze granatowym oraz złotym. Świetnie podkreśli neutralnym kolorem paska czy koperty garnitur oraz zwykłą marynarkę i dżinsy. Dodatkowo indeksy w kolorze złotym doskonale będą korespondowały z biżuterią męską typu obrączka lub bransoletą na dłoń.

Poza nienaganną estetyką oraz wysokiej jakości materiałami czasomierz oferuje potężną szczelność 200M. Pozwala ona nie tylko na pływanie w zegarku na basenie czy w jeziorze, ale również na nurkowanie pod taflą wody ze specjalistycznym sprzętem. Należy jedynie pamiętać, aby nie uruchamiać przycisków oraz koronki podczas nurkowania, ponieważ grozi to zalaniem klasowego mechanizmu, co w konsekwencji zakończy się kosztowną naprawą.

Zegarki męskie Vostok to idealne połączenie luksusu, elegancji z nutą sportowego zacięcia. Czasomierze marki prezentują wysoką jakość wykonania, nienaganny design oraz dużą funkcjonalność. Wszystkie te cechy zamknięte w jednym zegarku można nabyć od ok. tysiąca złotych do kilku tysięcy, w zależności od modelu zegarka.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz