Moda i styl

Jak farbować — to tylko profesjonalnie

Jak farbować — to tylko profesjonalnie.
Jak farbować — to tylko profesjonalnie.


Genów się nie wybiera, te dostajemy od przodków w spadku. Pierwszy siwy włos pojawia się czasem dość wcześnie, nawet w klasie maturalnej. Widok pierwszych srebrnych nitek na głowie może być zaskoczeniem. Od nas zależy czy się z tym pogodzimy, czy będziemy maskować siwiznę.

Problem z siwizną można rozwiązać za pomocą farby naturalnej, ziołowej lub farby syntetycznej z nieorganicznych składników.
Farba do włosów ziołowa koloryzuje i pielęgnuje. To mieszanka roślinnych składników, nie zawiera amoniaku. Jest łagodna dla włosów. Warto sięgnąć po nią, jeśli włosów siwych jest dosłownie kilka, jeśli mamy krótkie włosy. Ze względu na to, że ziołowa koloryzacja jest łagodniejsza dla włosa ochoczo sięgamy po taki produkt. Rozważmy jednak, sprawdźmy, czy na pewno to produkt dla nas, czy jednak trafnym wyborem nie będzie chemiczna farba do włosów. Dlaczego?

Farba do włosów naturalna, ziołowa nie zawsze w stu procentach pokrywa siwiznę i co bardzo ważne – jest oporna na działanie innej farby. Gdy włos jest potraktowany ziołowym barwnikiem nie przyjmuje koloru farby chemicznej.

Jeśli zamierzamy zmienić kolor, cieniować kolorem włosy, otrzymać kolor naturalny lub zupełnie zwariowany — wybór jest tylko jeden, farba do włosów syntetyczna. Każdy fryzjer o tym wie.

Fryzjer usunie nasze dylematy, rozwieje wszelkie wątpliwości; pomoże dobrać kolor, rodzaj farby, odpowiednią wodę utlenioną. W salonach fryzjerskich można wybierać kolor z szerokiej gamy barw; złocistych blondów, miedzianych czy też wiśniowych czerwieni, brązów i czerni. Wskazać kolor wymarzony. Wymarzony, nie zawsze jednak znaczy, że odpowiednia akurat dla wybierającego. Należy pamiętać „Klient ma zawsze rację”, ale profesjonalistą jest fryzjer.

Rynek oferuje całą paletę barw farb, farb nie tylko koloryzujących, lecz także pielęgnujących. Aby farba do włosów w pełni pokryła siwiznę i ujawniła wszystkie pielęgnacyjne właściwości, powinna być położona przez fryzjera w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Zasada „Niech każdy robi, co umie najlepiej” – w przypadku pielęgnacji włosów także działa.

Prawidłowa, profesjonalna koloryzacja to podstawa

To bardzo ważne, ta sama farba na różnych włosach nie prezentuje się identycznie. Włosy mają różną strukturę, inaczej przyjmują kolor włosy ciemne, inaczej blond jeszcze inaczej siwe. Fryzjer użyje profesjonalnej farby fryzjerskiej. Będzie wiedział, czy koloryzacje przeprowadzać po umyciu włosów, czy nakładać kolor na mokre włosy, czy na suche, jak koloryzować odrost, jak zmieniać kolor; rozjaśniać czy przyciemniać, jak uzyskać efekt głębi, złocistych refleksów. Fryzjer będzie pilnował czasu farbowania, żeby włosów nie zniszczyć. Zadba, żeby to była zdrowa koloryzacja. Doradzi, jak często można koloryzować włosy, aby włosa nie uszkodzić, aby podnieść kondycję włosów, aby były błyszczące, jedwabiście miękkie, łatwo się rozczesywały.

Dobry fryzjer to skarb. Jeśli już taki został znaleziony, to należy się go trzymać. Tu eksperymentowanie nie popłaca. Efekty mogą być opłakane. Jeśli już raz włosy zostaną zniszczone przez nieprofesjonalną koloryzację, powrót do punktu wyjścia, naprawa fuszerki trwa miesiącami.

Jeśli już na głowie jest wymarzony kolor, właściwa farba do włosów dała piękny i soczystą barwę, można skorzystać z masażu głowy, warto. Masaż poprawia krążenie krwi, do cebulek włosów dochodzi więcej właściwości odżywczych. Podczas masażu rozprowadzana jest na włosach odżywka. Wówczas odżywka lepiej wnika w strukturę włosa, poprawia stan skóry głowy i włosów. Masaż głowy to czyta przyjemność i odprężenie dla ciała, to relaks, którego, na co dzień każdemu brakuje.

Gdy kolor gotowy, siwe włosy zniknęły można zaszaleć z fryzurą. Może w nowej wersji kolorystycznej nowa fryzura? Ograniczeniem jest tylko nasza i fryzjera fantazja. W doborze odpowiedniej fryzury kluczowym jest jednak kształt twarzy. Fryzura powinna być dobierana do owalu twarzy. Uczesanie winno uwydatnić to, co jest w twarzy najładniejsze, ukryć niedoskonałości. Profesjonalista wskaże, która stylizacja włosów wyszczupli twarz, ukryje za wysokie czoło, odstające uszy, zmniejszy optyczne nos, zamaskuje mocną szczękę, uwydatni kości policzkowe, wyeksponuje „łabędzią szyję”. Fryzjer zaproponuje fryzurę adekwatną do wieku, rodzajów włosów. Profesjonalista zaleci fryzurę inną dla włosów kręconych, podatnych na układanie, inną dla cienkich i prostych.

Po dokonaniu ustaleń pozostaje tylko wykonanie precyzyjnych cięć przez wprawne dłonie mistrza, ułożenie włosów, ostateczna stylizacja i utrwalenie.

W salonie fryzjerskim można spędzić kilka godzin, zwłaszcza gdy zamawiamy usługę kompleksową. Farbowanie z użyciem kilku odcieni farby, strzyżenie, odżywianie, nałożenie maski i stylizacja fryzury to jest pracochłonne czynności i wymagające czasu. Nie jest to usługa tania. Profesjonalizm w każdej dziedzinie kosztuje, zwłaszcza gdy profesjonalista ma znane, medialne nazwisko.

Renomowany salon świadczy usługi wysokiej klasy, dba o czystość i higienę, nie będzie ryzykował utraty zaufania klientów i medialnej klapy. Za to warto zapłacić i warto czekać na umówioną wizytę nawet kilka tygodni.

Odwiedź naszą stronę i sprawdź najlepsze farby : https://ktpi.pl/category/koloryzacja-wlosow-farby-do-wlosow

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz