Zdrowie

Co warto wiedzieć na początek o pakietach medycznych?

Czekanie w kolejce do lekarza, oczekiwanie na wizytę u specjalisty ponad pół roku, niemiły personel potrafią być bardzo uciążliwe dla pacjenta. Państwowa opieka medyczna potrafi dać w kość. Korzystną alternatywą jest zakup pakietu medycznego, który z całą pewnością nieco ułatwia codzienne życie. W Polsce liczba osób korzystających z prywatnego ubezpieczenia z roku na rok gwałtownie rośnie.

Pakiet medyczny jest prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Zakres świadczeń w pakiecie jest zależny od wykupionego ubezpieczenia.

Korzyści wynikające z posiadania pakietu medycznego

  • Krótszy czas oczekiwania na wizytę bądź zabieg,
  • Brak konieczności posiadania skierowania do specjalisty (w większości przypadków),
  • Rejestracja online,
  • Swobodny dostęp do placówek medycznych w całej Polsce.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając najlepszy pakiet dla siebie?

Wybierając najkorzystniejszy pakiet, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zakres świadczeń. Jeżeli choruje się na choroby przewlekłe, warto zwrócić uwagę, czy w pakiecie znajdują się wizyty u specjalisty od naszej dolegliwości. Niektóre firmy mają maksymalny wiek, do którego przyznają klientowi ubezpieczenie. Powinno się również zorientować, czy jest możliwość wykupienia pakietu dla bliskich, rodziny.

Na jakie świadczenia można liczyć?

W pakiecie medycznym znajdują się między innymi: podstawowa opieka medyczna w postaci internisty, pediatry, lekarza rodzinnego, pomoc niektórych specjalistów (zazwyczaj niezależnie od rodzaju wykupionego pakietu, nie znajdą się tam usługi ortodonty oraz stomatologa) oraz badania obrazowe i ambulatoryjne.

W rozszerzonych pakietach mogą znajdować się wizyty domowe, rehabilitacja, dostęp do niemal wszystkich specjalistów oraz jeszcze krótszy czas oczekiwania na wizyty i zabiegi.

Warto zwrócić uwagę, czy w pakiecie znajduje się badanie tomografii oraz koronografii, ponieważ wiele pakietów ich nie posiada.

Są dostępne również pakiety specjalnie dedykowane dzieciom, seniorom, kobietom w ciąży oraz wieloosobowym rodzinom.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz