Zdrowie

Pomoc psychologiczna przez internet

Pomoc psychologiczna przez internet
Pomoc psychologiczna przez internet

W dobie internetu popularne stają się wszelkiego rodzaju usługi doradcze przez internet.  Powstały wyspecjalizowane portale oferujące pomoc medyczną przez internet, wypisanie recept, czy porady prawne, dietetyczne, modowe. Współczesny człowiek korzysta z internetu coraz częściej, średnio przez kilka godzin dziennie. W trudnych momentach życia szuka metod, jak sobie poradzić z danym problemem. Artykułów o tematyce psychologicznej jest mnóstwo, ale mają jedną wadę – są dość ogólne i nie odnoszą do danej osoby. O wiele lepszym rozwiązaniem są porady psychologiczne on-line.

Kiedy problemy przerastają

Życie nie oszczędza człowieka. Nieraz problemy narastają, pojawiają się nowe, zanim zdążymy sobie poradzić ze starymi kłopotami. W pewnym momencie  potrafią przewrócić „do góry nogami” uporządkowany świat, złamać człowieka i odebrać chęć do życia. Nie zawsze mamy w sobie tyle siły, aby samemu poradzić sobie z nawarstwiającymi się kłopotami w różnych dziedzinach życia. Z drugiej strony brak czasu i dostęp do profesjonalnej pomocy psychologicznej powodują, że zostajemy sami z problemem. Niesłusznie, ponieważ działają gabinety psychologiczne oferujące psychoterapię on-line.

Formy psychoterapii przez internet

Kiedy nie mamy możliwości skorzystania z usług psychologicznych stacjonarnych, dobrym wyjściem jest wypróbowanie pomocy psychologicznej on-line, dostępnej bez względu na miejsce zamieszkania. Fachowa pomoc https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/, to dostępność porady także dla osób, które potrzebują wsparcia natychmiast i nie mają czasu na oczekiwanie terminu w stacjonarnej poradni. Przez internet dostępna jest pomoc doraźna oraz regularna terapia dla pacjentów przeżywających długotrwale trudną sytuację.

Długotrwała psychoterapia on-line

Osoby, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, często wstydzą się chodzić do psychologa, obawiają się społecznego napiętnowania i dziwnych spojrzeń w najbliższym otoczeniu. Nigdy nie zdecydowałby się na skorzystanie z pomocy psychologa w swoim mieście. Do takich pacjentów adresowane są w szczególności usługi psychoterapii on-line, która może być prowadzona w godzinach ustalonych z terapeutą. Psycholog warszawaprowadzi spotkania on-line trwające około 50 minut.  Jeżeli takich zajęć jest kilka, to są one tam samo skuteczne, jak terapia w gabinecie psychologicznym. Terapia psychologiczna on-line prowadzona jest przez doświadczonych psychologów.  Jedynie w przypadku bardzo poważnych zaburzeń psychicznych i anoreksji nie jest ona zalecana.

Polacy przekonują się powoli do pomocy psychologicznej on-line PsychoCare. Na świecie terapia psychologiczna przez internet od dawna funkcjonuje jako alternatywa dla gabinetów stacjonarnych i korzystają z niej pacjenci, którym godziny pracy nie pozwalają na wizyty w stacjonarnym gabinecie psychologicznym. Jej skuteczność potwierdzają zadowoleni pacjenci.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz