Motoryzacja

Prawo jazdy kategorii B

Prawo jazdy kategorii B
Prawo jazdy kategorii B

Istnieje kilka kategorii praw jazdy w zależności od tego, jakiego pojazdu dotyczy uprawnienie do kierowania. Najpopularniejszym rodzajem prawa jazdy jest kategoria B, którą muszą mieć osoby,  chcące kierować samochodem osobowym.  Organizatorami kursów na prawo jazdy kategorii B są szkoły nauki jazdy. W każdym większym mieście jest co najmniej kilka ośrodków szkolących przyszłych kierowców.

Uprawnienia kategorii B

Zgodnie z prawem prawo jazdy kategorii B uprawnia do jazdy pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. Nie obejmuje  autobusu i motocykla. Wyżej wymieniona kategoria prawa jazdy umożliwia jazdę samochodem osobowym z doczepioną przyczepką lekką lub inną przyczepką, o ile masa całkowita obu pojazdów nie przekroczy  4250 kg.  Na podstawie prawa jazdy kategorii B można kierować motorowerem o ile jego silnik  spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50  cm3 lub mocy silnika elektrycznego do 4kW, prędkość maks. 45 km/h.  Powyższa kategoria uprawnia do prowadzenia czterokołowca lekkiego, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h, np.: quad.

Nauka w domu

Coraz popularniejszą formą odbywania kursów staje się nauka przez internet. Nauka jazdy Gdańsk umożliwia swoim kursantom, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć w zajęciach, e-kurs przez internet. Efekty nauki teorii przez internet są tak samo dobre, jak podczas uczestnictwa w tradycyjnym kursie.  Uczestnictwo w e-kursie nie wyklucza możliwości pojawienia się na zajęciach tradycyjnych.

 Zajęcia praktyczne

Szkoła nauki jazdy kategorii B Gdańsk oferuje 30 godzin jazd, podczas których uczestnik zapoznaje się z egzaminacyjnym placem manewrowym i poznaje tajniki jazdy w ruchu drogowym. Jest dobrze przygotowany do egzaminu i samodzielnej jazdy po uzyskaniu prawa jazdy.

Ośrodek szkoleniowy oferuje swoim kursantom w ramach ceny za kurs, materiały szkoleniowe i teksty egzaminacyjne do samodzielnej nauki w domu przed egzaminem.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz