Motoryzacja Życie

Konto z opcją zwrotu za paliwo? Sprawdź to!

Konto osobiste dla zmotoryzowanych
Konto osobiste dla zmotoryzowanych

Nawet 500 zł – średnio tyle każdy Polak wydaje miesięcznie na paliwo. Wyraźny wzrost cen w ostatnim czasie daje się mocno odczuć, dlatego rodacy poszukują sposobów pozwalających ograniczyć wydatek. Wcale jednak nie musisz rezygnować z jazdy samochodem – wystarczy, że założysz odpowiednie konto osobiste. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Sprawdź.

Ekonomiczna jazda to tylko jedna z możliwości, która pozwala zmniejszyć wydatki związane z tankowaniem samochodu. Nie zawsze jednak kierowcy stosują się do głównych zasad, takich jak: hamowanie silnikiem, jazda z równomierną prędkością, dostosowanie prędkości do ruchu panującego na drodze. Okazuje się jednak, że niektóre banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców – proponują produkty, dzięki którym wydatki związane z eksploatacją pojazdu będą dużo niższe.

Konto osobiste dla zmotoryzowanych – jakie przynosi korzyści?

Konto osobiste dla zmotoryzowanych to produkt bankowy, który jest charakterystyczny dla instytucji powiązanych z koncernami motoryzacyjnymi. Doskonale znają potrzeby i oczekiwania kierowców, dlatego proponują spersonalizowaną ofertę.

Przykładem takiego rachunku może być Moto Konto przygotowane przez Toyota Bank. Jego atutem jest nie tylko brak opłat za prowadzenie (po spełnieniu jednego z warunków), ale przede wszystkim zwrot za paliwo nawet do 10%. Wybierając Moto Konto, kierowca może liczyć także na:

  • atrakcyjne oferty specjalne i rabaty na samochody marki Toyota i Lexus,
  • bonusy w wysokości do 1100 zł za dołączenie do świata tej marki, np. poprzez zaciągnięcie kredytu samochodowego czy wzięcie pojazdu w leasing.

Jak uzyskać zwrot za paliwo?

Aby uzyskać zwrot za paliwo, należy spełnić kilka podstawowych warunków:

  • założyć rachunek osobisty Moto Konto,
  • zainstalować aplikację mobilną Tankuj Korzyści.

Wysokość zwrotu wydatków za paliwo będzie zależeć m.in. od marki pojazdu.

Osoby posiadające auto innej marki niż Toyota / Lexus mogą otrzymać maksymalnie 5% zwrotu – przy utrzymaniu miesięcznego salda konta w wysokości 1000 zł, miesięcznego salda depozytowego w wysokości 10 000 zł i miesięcznych wydatków kartą (z wyjątkiem paliwa) na kwotę 500 zł.

Osoby korzystające z finansowania oferowanego przez https://www.toyotabank.pl, mogą uzyskać cashback w wysokości 10%.

Czy to się opłaca?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od przypadku konkretnego kierowcy. Jeżeli jest on właścicielem samochodu marki Toyota / Lexus i korzysta z finansowania przygotowanego bez bank, wówczas dołączenie do promocji przyniesie spory zysk – w wysokości 10%. Jeśli jednak jest właścicielem pojazdu innej marki, dołączenie do promocji także będzie korzystne – nawet 5% zwrotu wydatków za paliwo pozwoli sporo zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz