Motoryzacja

Sprawdzenie numeru VIN – Jakie powinien zawierać informacje?

Sprawdzenie numeru VIN
Sprawdzenie numeru VIN

Jak wygląda raport dostarczany przez serwis carVertical?

To jeden z portali, który w ostatnim czasie zdobył szczególne uznanie wśród serwisów tego typu. Wynika to z faktu, że dostarczane dane na temat auta pochodzą z autentycznych i rzetelnych źródeł, w tym także rejestrów krajowych i prywatnych baz, a nawet z urządzeń On-Board Diagnostics (OBD). Dane te, jak wiele innych informacji, mogą być niestety sfałszowane. Dzięki unikalnemu systemowi blockchain, potwierdzającemu rzetelność danych, każdy użytkownik serwisu może być pewien w 100% stanu samochodu przedstawionego w raporcie.

Informacje z raportu VIN, dają więc wgląd w to, jak auto było użytkowane przez lata, ubezpieczane, czy miało wypadek itp. Takie szczegóły dają nam gwarancje tego, czy samochód nadaje się do użytkowania.

Co zawierają raporty sprawdzające VIN?

Zanim sprawdzisz numer VIN, dokładnie sprawdź auto – numer VIN zwykle pojawia się w kilku miejscach w samochodzie. W każdej tej lokalizacji powinny widnieć te same cyfry. W raporcie są istotne:

  • Dane samochodu, czyli m.in. skrzynia, kraj produkcji, marka itd.
  • Zdjęcia – niektóre z aut mają wgrane fotografie, na których często widnieją uszkodzenia karoserii, aktualny kolor.
  • W zakładce uszkodzenia odnaleźć można bardzo szczegółowe informacje na temat wykrytych uszkodzeń. Jeśli takowe były, a auto nadal spełnia Twoje oczekiwania, możesz śmiało negocjować. Każda usterka w przeszłości może mieć wpływ na funkcjonowanie samochodu. W tym dziale znajdziemy więc informacje, gdzie doszło do wypadku, jakie były szacunkowe koszty naprawy i co zostało uszkodzone.

To tylko część informacji, jednakże w raporcie znajdziesz także ważne dane, takie jak data produkcji, data rejestracji w Polsce, data wypadków oraz czy nie widnieje w bazie skradzionych pojazdów.

Atut stanowi także funkcjonalność o nazwie konserwacja, zawierająca informacje na temat:

  • Nadchodzącej wymiany oleju oraz wcześniej wykonanych prac przy samochodzie
  • Ostatni znany przebieg
  • Wyposażenie – tu znajdziemy dane na temat fabrycznie zainstalowanego wyposażenia.

Artykuł powstał we współpracy z carvertical.com/pl/raport-vin

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz