Życie

Usługi pogrzebowe – jakość czy cena?

Usługi pogrzebowe - jakość czy cena?
Usługi pogrzebowe - jakość czy cena?

Odejście osoby bliskiej wiąże się często ze smutkiem mogącym trwać wiele miesięcy, a nawet lat. Zwykle cieszymy się tym, co mamy w życiu doczesnym, a gdy ukochana osoba odchodzi, dochodzimy do wniosku, że świat nam się zawalił i że nie potrafimy żyć bez tej drugiej osoby. Jednakże, bez względu na wiarę, czy jesteśmy Chrześcijanami, czy raczej unikamy kontaktu ze Stwórcą, powinniśmy przyjąć do siebie, że bliska osoba znajdzie po drugiej stronie życie zupełnie inne, które nadal trwa i jest przy nas, lecz po prostu nie jest obecna fizycznie. Zanim jednak pożegnamy się z nią uroczyście i oficjalnie, czeka nas przeprawa przez wszystkie formalne i logistyczne aspekty pochówku.

Pogrzeb nie stanowi więc tylko i wyłącznie formalności, ale jest też swoistą formą i możliwością pożegnania się rodziny, przyjaciół i znajomych z umarłym.

Zakład pogrzebowy – jak wybrać?

Przede wszystkim, gdy odchodzi ta wyjątkowa osoba, rozpoczynamy poszukiwanie odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Który wybrać? Z czyjej pomocy skorzystać? Zakład Nekropolis z Tarchomina opiera swoje działania w oparciu o potrzeby rodziny i bliskich zmarłego. Pochówek jest realizowany zgodnie z ustaleniami. Ponieważ bywa to traumatyczne doznanie, zakład może także dopełnić wszelkich formalności w urzędach oraz w kościele. Bywa także, że dobiera miejsce na cmentarzu.

Ze względu na wyznanie bądź jego brak oraz życzenie bliskich, ceremonia żałobna może mieć różnorodny charakter – tradycyjny bądź świecki. Ponadto, można przeprowadzić pogrzeb oficjalny bądź połączyć go z kremacją.

Cena pogrzebu w Warszawie

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że cena pogrzebu w dużym mieście, Wrocławiu, Warszawie czy Łodzi, może być odrobinę wyższa nic cena pochówku w mniejszej miejscowości. Nieważne, czy są to usługi pogrzebowe, czy innego rodzaju, życie w Warszawie ze względu na wiele czynników mikroekonomicznych jest po prostu droższe.

Cena zwykle idzie w parze z jakością. Dobry zakład pogrzebowy zajmuje się m.in.:

  • Przewozem zwłok oraz ich przechowywaniem w chłodni
  • Przygotowaniem ciała do pogrzebu – m.in. założenie ubioru, pomalowanie, umycie, czesanie
  • Organizacją ceremonii pogrzebu. Tu m.in. warto pytać o to, czy zakład poprowadzi ciało, czy cena obejmuje przewóz karawanem bądź niesienie trumny i jej opuszczenie do grobu
  • Wybór trumny należy jednak do rodziny, jednakże zakład pogrzebowy może zaproponować odpowiednią i dopasować do budżetu

Zmarły powinien godnie odejść z tego, świata, i z tym powinien zgodzić się każdy. Patrząc więc na ceny pochówku, warto również zapytać dokładnie o działania firmy pogrzebowej. Może bowiem się okazać, że sporo będzie na naszej głowie….

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz