Życie

Czy firmy pożyczkowe są godne zaufania?

firma pożyczkowa
firma pożyczkowa

Na rynku finansowym stale pojawiają się firmy pożyczkowe. Są to instytucje finansowe pozabankowe, które udzielają pożyczek krótkoterminowych, zazwyczaj przy minimum formalności. Mamy tu na myśli firmy takie jak na przykład Vivus. Opinie na ich temat są jednak podzielone…

Czym charakteryzują się pożyczki pozabankowe?

Podstawowa cecha pożyczek pozabankowych udzielanych przez wyspecjalizowane firmy, to łatwa dostępność gotówki. Pożyczki udzielane są przez internet, a złożenie wniosku trwa zaledwie kilka minut. Przy tym zwykle nawet nie trzeba mieć dokumentu potwierdzającego wysokość naszych dowodów. Wystarcza oświadczenie, a pożyczki są udzielane nawet osobom, dla których jedynym dochodem są alimenty i świadczenie wychowawcze (500+).

Warunek konieczny – potencjalny pożyczkobiorca musi wyrazić zgodę na weryfikację jego danych w bazach dłużników. Jeśli pożyczki zaciągane wcześniej nie były spłacane, na szybką gotówkę nie ma szans.

Brzmi dobrze, gdzie tkwi haczyk? Czy wszystkie firmy pożyczkowe zasługują na zaufanie? Czy rzeczywiście łatwa i szybka pożyczka jest czymś korzystnym?

Szybka kasa = wyższy koszt

Wszystko ma swoją cenę – również łatwa dostępność pożyczek pozabankowych. Zwykle są one dużo droższe, niż kredyty bankowe. Firmy rekompensują sobie w ten sposób straty poniesione w wyniku niewypłacalności niektórych klientów. To zupełnie zrozumiałe – w końcu firmy pożyczkowe maja na siebie zarabiać. W czym problem? Otóż nie każda z firm w jasny sposób informuje swoich klientów o całkowitej wysokości pożyczki. Często podawana jest jedynie wysokość odsetek, podczas gdy na całkowity koszt pożyczki składa się ponadto prowizja, opłaty manipulacyjne, opłaty za przelew i inne dodatkowe kwoty, które pozwalają ominąć założenia ustawy antylichwiarskiej.

Czym charakteryzuje się rzetelna firma pożyczkowa?

Dla rzetelnych i uczciwych firm pożyczkowych takich jak Vivus opinie klientów mają niebagatelne znaczenie. Dbają o swoją renomę i zaufanie klientów udzielając informacji na temat wszelkich kosztów związanych z pożyczką. Zwykle pierwsza pożyczka gotówkowa, jest udzielana za darmo pod warunkiem spłaty w określonym terminie. Każda kolejna, jeśli spłacamy je regularnie, może być wyższa, dzięki czemu z czasem dzięki pożyczce pozabankowej, mając dobrą historię współpracy z dana firmą, możemy liczyć na całkiem spore kwoty.

Bez wątpienia najpopularniejszą firmą oferującą pożyczki pozabankowe jest Vivus. Opinie klientów o tej firmie mówią same za siebie. Najtańsze pożyczki na rynku, proste procedury, otwartość i rzetelność, doskonały serwis telefoniczny – to tylko niektóre spośród wielu pozytywnych opinii na temat firmy Vivus.

Pierwsza pożyczka, jaka możemy otrzymać w Vivusie, to aż 3000 złotych, które możemy spłacić bez jakichkolwiek kosztów – warunkiem jest dotrzymanie terminu. Maksymalna kwota – 7500 złotych – jest dostępna już od drugiej pożyczki.

Jeśli mamy chwilowy kryzys i gotówka jest nam potrzebna „na już” – Vivus z pewnością jest wart polecenia.

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz