Zdrowie

Noopept: pozytywne rezultaty przy pracy umysłowej

Noopept pozytywne rezultaty przy pracy umysłowej
Noopept pozytywne rezultaty przy pracy umysłowej

Czym jest noopept?

Noopept albo inaczej ester etylowy n-fenyloacetylo-L-proliglicyny lub GVS-111, to inteligentna substancja zaliczana do szerokiej grupy środków o nazwie nootropy. Odkryty w 1995 r. w moskiewskim laboratorium, do dziś sprzedawany jest w rosyjskich aptekach jako lek OTC, bez recepty. Opracowany został jako doskonalszy i lepiej przyswajalny zamiennik słynnego piracetamu. I choć środki nootropowe z grupy racetamów cechowały się imponującymi wynikami w zakresie poprawy pamięci, to jednak nie pozbawione były wad. Wymagały przede wszystkim dosyć wysokich dawek przyjmowania oraz mogły powodować skutki uboczne w postaci np. bólu głowy. Noopept okazał się więc nie tylko silniejszym i bardziej efektywnym stymulantem mózgu, przy jednoczesnym zmniejszeniu jego dawkowania. Użytkownicy nie odczuwali również przykrych dolegliwości, jak w przypadku racetamów.

Rekomenduje się, by noopept przyjmowany był w dawce od 10 do 30 mg dziennie. Pojedyncza aplikacja nie przynosi większych rezultatów, dlatego te substancje nootropowe zaleca się brać przez okres minimum 2 tygodni, by poczuć pozytywne efekty. Najbardziej optymalny czas przyjmowania wynosi od miesiąca do dwóch.

Noopept poprawia koncentrację i wpływa na procesy pamięciowe

Wielu pracowników umysłowych, studentów podczas sesji czy po prostu – osób, żyjących na „wysokich obrotach” bardzo często dopada syndrom braku sił czy gwałtownego spadku formy. Wtedy tym bardziej szukamy sprawdzonych sposobów na to, by nastąpiła szybka poprawa koncentracji bądź lepsza pamięć. Jednym słowem: znacząca poprawa pracy umysłowej. Jednak przy tak intensywnym trybie życia, osiągnięcie stanu pełnej wydajności mózgu nie jest takie łatwe. Sięgnięcie po noopept jest wtedy doskonałym i słusznym rozwiązaniem. Osoby zażywające noopept jednoznacznie wskazują, że wpływa on pozytywnie także na wzrost energii życiowej, większą czujność, refleks, zdolność logicznego myślenia. Co ciekawe, badania wskazują, że te substancje nootropowe wykorzystywane są w leczeniu objawów choroby Alzheimera oraz innych schorzeń, którym towarzyszy utrata czy znaczące pogorszenie pamięci.

Nootropy sprawdzą się dodatkowo w przypadku gdy m.in. czujesz zmęczenie spowodowane pracą, bo ciągle jesteś na tzw. „stand by”; pracujesz dłużej niż wszyscy (nawet w domu), nie dosypiasz i nie pamiętasz, kiedy tak naprawdę odpoczywałeś nie myśląc o natłoku zajęć. To automatycznie sprawia, że masz coraz mniej siły, czujesz się osłabiony, a na dodatek Twoja możliwość koncentracji znacząco spada, nie zapamiętujesz i nie łączysz faktów jak dawniej (co przekłada się na  pogorszenie jakości wykonywanych zadań). Może to wywoływać uczucie frustracji, stresu, niepokoju i złości. To znak, żeby sobie pomóc. Słuchaj jedynie swojego organizmu, bo on daje wyraźne sygnały.

Najprostszy sposób na uczucie niepokoju i pozbycie się lęku, to substancje nootropowe – takie jak noopept. Jego zażycie świetnie wpływa na funkcje poznawcze – pamięć, uwagę, myślenie i postrzeganie. Noopept sprawia, że poprawa koncentracji, a co się z tym wiąże, też lepsza pamięć (zdolność uczenia się i przyswajania nowych informacji), pojawi się niemalże natychmiast. Dzięki temu Twoje samopoczucie, motywacja i energia do działania, wrócą na swoje miejsce. No a przede wszystkim następuje też widoczna poprawa pracy umysłowej, na której najbardziej Ci zależy. Efektywna praca bez jakichkolwiek oznak przemęczenia i odczuwalna poprawa nastroju to tylko kwestia czasu.

Eliminacja lęku i uczucia niepokoju

Wiadomo już, że przewlekły stres i zbyt duża ilość zadań wywołuje u nas objawy zmęczenia i wypalenia. Istnieje wiele sposobów na pokonywanie dolegliwości związanych z przemęczeniem. Są te domowe jak na przykład: kąpiel relaksacyjna, dobra książka, muzyka, spacer, masaż, joga, sen itp., i te farmaceutyczne, do których zalicza się środki nootropowe i wspomniany już noopept. Jak pokazały badania, w porównaniu do piracetamu, noopept wykazuje dużo lepsze efekty w przypadku napadów nerwicy, a dodatkowo nie towarzyszą mu nieprzyjemne objawy uboczne typu irytacja. Poprawia on dodatkowo jakość snu, a użytkownicy wskazują, że odczuwają po jego zażyciu polepszenie nastroju, odprężenie i spadek uczucia ogólnego niepokoju, rozdrażnienia czy lęku.

Oceń najpierw, czy odczuwasz objawy przemęczenia pracą intelektualną. I działaj. To najwyższy czas, żeby przejąć kontrolę nad obezwładniającym stresem, strachem czy trwogą, bo przecież szkoda życia i zdrowia. A jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, prawdopodobnie uczucie niepokoju nie jest Ci obce, a pozbycie się lęku i poprawa pracy umysłowej jest jednak Twoim nadrzędnym celem. Być może to właśnie noopept dla Ciebie jest rozwiązaniem.

Tematy:

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz