Turystyka

Spływ Dunajcem – Słowacja, cena opinie.

Spływ Dunajcem Słowacja
Spływ Dunajcem Słowacja

Wybierając się do Pienin mamy świetną okazję, aby przeżyć wyjątkową przygodę i jednocześnie znaleźć się po stronie słowackiej. Spływ Dunajcem jest bardzo popularny i pozwala dostarczyć nam świetnych wrażeń.

Popularność spływu Dunajcem

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że spływ Dunajcem ma miejsce w pięknym miejscu. Krajobraz, który oplata tą rzekę, zapiera dech w piersiach. Są to okolice Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym utworzonym w Polsce. Spływ Dunajcem posiada popularność na skalę międzynarodową. Jest to niezwykła okazja do poznania walorów przyrody naszej ojczyzny.

Będąc na tym spływie przez pewien odcinek znajdziemy się na terenie Słowacji. Po stronie polskiej trasę spływu Dunajcem rozpoczyna się w miejscowości Kąty. Ten niezwykły spływ Dunajcem również można rozpocząć będąc w Słowacji. Wówczas nasz spływ zaczniemy z przystani we wsi Czerwony Klasztor. Każdy turysta będąc na południu Polski w Pieninach z pewnością usłyszy o możliwości skorzystania ze spływu przełomem Dunajca. Jest to świetna atrakcja dla każdego. Na trasie występują liczne zabytki i piękna przyroda. Do każdej grupy turystów wyznaczany jest przewodnik, który opowiada o każdym elemencie napotkanym na trasie spływu.

Jak wygląda spływ Dunajcem?

Największą dodatkową atrakcją spływu Dunajcem jest fakt, iż płynie się na tratwach! Mówi się, że spływ Dunajcem jest spływem flisackim, ponieważ te tratwami flisackimi. Kiedyś flisakiem był przedstawiciel grupy zawodowej zajmującej się w dawnej Polsce flisem, czyli rzecznym spławem towarów. Od tej nazwy powstało stowarzyszenie flisaków, którzy organizują i pływają z turystami właśnie podczas spływu Dunajcem.

Spływ Dunajcem trwa ok 2- 3h, tak więc na taki spływ należy się odpowiednio przygotować. Należy zabrać ze sobą wodę, suchy prowiant, a także wziąć ze sobą potrzebne ubrania, na wypadek gdyby pogoda się zmieniła, co w górach zdarza się często.

Spływ Dunajcem jest bardzo popularny ze względu na formę takiej wyprawy, a więc płynięcie tratwami oraz przepiękne krajobrazy Pienin, które doceni każdy turysta. Możliwość wypłynięcia po stronie słowackiej daje świetne poczucie otwartości. Będąc na wypoczynku po stronie Słowackiej możemy nagle znaleźć się w naszym ojczystym kraju. Spływ Dunajcem pozwala na doznanie niesamowitych wrażeń i emocji. Każdy kto przebywa na terenie Pienin powinien skorzystać z takiej świetnej atrakcji.

Koszt Spływu Dunajcem

Aby skorzystać z atrakcji jaką jest spływ Dunajcem po stronie polskiej, koszt biletu normalnego waha się od 50-60 zł, natomiast bilet ulgowy to koszt ok. 30-40 zł. Możemy także skorzystać ze spływu od strony słowackiej. Wówczas należy liczyć się z nieco wyższym kosztem, aczkolwiek bardzo porównywalnym. Każdy wyjazd również ponosi ze sobą inne koszty, oprócz tych związanych z atrakcjami na miejscu.

Zdarza się tak, że bardzo chcielibyśmy odwiedzić jakieś miejsce i skorzystać z dostępnych możliwości, aczkolwiek zwyczajnie nas na to nie stać. W takiej sytuacji można szybko zdobyć upragnione pieniądze na wyjazd. Wystarczy wejść w internet i wziąć kredyt gotówkowy online na get-money.pl. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki. Możliwość wzięcia kredytu online jeszcze bardziej nam to ułatwia, dzięki czemu możemy wybrać się na nasz upragniony wyjazd.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz