Sport

Wypełnienie worka bokserskiego

Kupując worek bokserski musimy zdecydować się na opcję z wypełnieniem lub bez. Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość będziemy mieli dużo lepsze możliwości konfiguracji naszego narzędzia ćwiczeń.

Większość sklepów sprzedaje worki treningowe do samodzielnego napełnienia. Wbrew pozorom jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Dzięki nim tylko w sklepach i hurtowniach sportowych nie zalegają setki wielkich przedmiotów, ponadto sami klienci mogą dobrać poziom napełnienia wagę i twardość do swoich indywidualnych potrzeb.

 • Sypki problem
  Jedną z pierwszych substancji, którą skojarzymy z napełnieniem worka jest piasek. Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem jednak że mamy sprzęt, który na to pozwoli. Piasek jest bardzo ciężkim materiałem w przeliczeniu na objętość. Większość standardowych worków ma nośność do maksymalnie 60 kilo. Może się więc okazać, że napełniając cały worek piaskiem będzie on zbyt ciężki i po prostu rozerwie nam się podczas treningu. Sam piasek jest też bardzo twardym materiałem. Dlatego jego stosowanie w workach bokserskich zaleca się zaawansowanym sportowcom w profesjonalnych salach ćwiczeń.
 • Zboża
  Każdy kto miał kiedyś styczność z poduszką terapeutyczną wie mniej więcej jak zachowują się zboża w worku. Zapewniają one bardzo dobre wypełnienie, równomierną twardość czy odpowiednią wagę. Niemniej jednak stanowią one chyba jeden z najdroższych materiałów którymi można wypełnić worek treningowy.
 • Ścinki materiałów
  Materiał ze starych koszul czy spodni idealnie nadaje się do wypełnienia worka bokserskiego. Cechuje się dobrą twardością i odpowiednim wypełnieniem. Warto jednak pamiętać, że najlepiej umieszczać w worku pocięte na drobne paski kawałki materiału. Wszystko zgodnie z zasadą im mniejsze tym lepsze. Całe duże połacie materiału mogą się bowiem nierówno rozłożyć i podczas uderzeń będziemy czuć niejednolite górki i doliny pod płaszczyzną worka.
 • Trociny
  Element wypełnienia worka należący do tych najtańszych, a zarazem najlepszych. Bardzo często trociny możemy dostać bowiem za darmo, jako odpad w lokalnym tartaku.  Wypełnienie nimi worka bokserskiego gwarantuje przyjemną twardość i odpowiednie, równomiernie wypełnienie całej przestrzeni tego przyrządu do ćwiczeń.  Warto jednak poświęcić chwilę podczas wyboru i załadunku trocin do worka treningowego. Zróbmy wszystko by pośród trocin nie znalazły się żadne drzazgi, gałązki czy twardsze wióry. Mogą one nie tylko uszkodzić worek, ale i zrobić krzywdę osobie ćwiczącej.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz