Sport

Ćwiczymy w domu: Co daje nam trening bokserski?

Trening bokserski przydaje się nie tylko na ringu. Również w codziennym życiu codziennym możemy z niego czerpać wiele korzyści. 

Refleks to podstawa

Jak każdy sport walki, który stawia na bezpośredni kontakt z przeciwnikiem boks opiera się na refleksie i spostrzegawczości. To od niego zależy czy zdążymy postawić gardę lub czy wypatrzymy lukę w bloku przeciwnika. Trening bokserski pozwala nam skrócić czas reakcji i wyostrzyć swój zmysł obserwacji. Cechy te są bardzo ważne nie tylko na ringu, ale też w codziennym życiu. Wystarczy przytoczyć tu przykład kierowcy reagującego na nagłe zagrożenie na drodze. W takiej sytuacji Twój szybki refleks może uratować życie Tobie i Twoim bliskim.

 

Uczy cierpliwości

Nie od razu Rzym zbudowano. Nie od razu zostaniesz Rockym. Rozpoczynając treningi musisz wiedzieć, że przed Tobą długa droga, która praktycznie nigdy się nie kończy. Kolejne serie ćwiczeń, kolejne godziny z gruszką czy workiem treningowym. Boks potrafi doskonale uczyć cierpliwości i wyciszenia w życiu, chce bez których w obecnym świecie daleko nie zajdziesz.

 

Rozwija koordynacje ruchową

Coś co wydaje się oczywiste. Boks jak mało który sport uczy koordynacji oko ręka. Nie każdy jednak wie, że może się nam ona przydać w codziennym życiu. Jest ona użyteczna zarówno w prostych domowych czynnościach jak np. szybkie cięcie warzyw nożem, ale może też się przydać w sytuacjach gdy szybko musimy złapać równowagę czy uchronić się przed upadkiem

 

Mobilizuje do pracy nad sobą

Zanim osiągniesz szczyt nie raz będziesz leżał na deskach. Boks uczy wytrwałości i pracy nad sobą, nad przełamywaniem kolejnych granic i ograniczeń. Uczy jak podnieść się z kolan. Jak powstać z desek i to nie tylko tych na ringu ale i życiowych.

 

Pozwala się odstresować

Każdy kto kiedykolwiek miał zły dzień i wpadł mu w ręce worek treningowy z pewnością potwierdzi, że jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu, wyżycie się. Możliwość przymknięcia oczu i wyobrażenia sobie, że worek to nasz szef, krzycząca teściowa dodaje nie tylko sił, ale działa wręcz terapeutycznie.:)

 

Wzrost kondycji

Boks i trening bokserski to nie tylko obijanie worka lub przeciwnika. To także trening całego ciała. Mało kto wie, że worek treningowy podczas gradu ciosów pozwala spalić więcej kalorii niż bieg. Ponadto boks to także ćwiczenia dla nóg i wszystkich innych partii ciała.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz