Motoryzacja

Samooczyszczające się szyby samochodowe? Możesz je mieć!

Samooczyszczające się szyby samochodowe
Samooczyszczające się szyby samochodowe

Dla jednych samochód to jedynie środek transportu, dla innych – sposób na wyrażenie siebie, a jeszcze dla niektórych: największa pasja. Bez względu na to, jak dużą rolę w Twoim życiu odgrywa samochód, warto dbać o jego nienaganny wygląd. Lakier i szkło to materiały porowate, w których osadza się brud – a tego konsekwencją jest nie tylko zauważalne pogorszenie wyglądu auta, ale także ograniczona jego żywotność. Warto zatem zaprzyjaźnić się z nanotechnologią szyb, która dostarcza skutecznej odpowiedzi na pytanie: jak zabezpieczyć szybę samochodu przed brudem?

Nanotechnologia szyb – zabezpieczenie przed brudem i korozją szkła

Jeśli chodzi o szyby samochodowe czyszczenie ich zapewnia doskonałą widoczność i bezpieczeństwo jazdy. Nie wystarczy jednak użyć zwykłego płynu do czyszczenia szyb – szyby samochodowe poddawane są nieustannemu działaniu niesprzyjających warunków atmosferycznych i bombardujących je zewsząd zanieczyszczeń. Powstają nieestetyczne, trudne do usunięcia zacieki, a gromadzący się w porach szkła brud sprzyja matowieniu i korozji szyby samochodowej. A wystarczy zainwestować w innowacyjny kosmetyk samochodowy, który ochroni szybę przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami – mowa o impregnacie hydrofobowym do szyb.

Nano to przedrostek oznaczający bilionową część metra – mowa zatem o strukturach wielkości pojedynczych atomów. Nano kosmetyki samochodowe wnikają zatem w najmniejsze pory wszelkich powierzchni, wyrównując je i chroniąc przed wnikaniem zanieczyszczeń. Efekt? Lśniący lakier samochodowy, przejrzyste szyby oraz bezpieczna jazda samochodem w każdą pogodę. Kosmetyki nano można kupić np. w sklepie internetowym „Strefa Detailingu”

Jakich rozwiązań dostarcza nanotechnologia szyb?

Nanokosmetyki samochodowe to najlepsze, czym można pielęgnować samochód. Impregnaty nano chronią powierzchnię przed osiadaniem na niej wilgoci, ale także wszelkiego brudu. Dzięki temu szyba zachowuje się nienagannie w każdych warunkach, a jazda samochodem jest bezpieczna. Niewidzialna warstwa nano kosmetyku sprzyja samooczyszczaniu się szyby – brud spływa samoczynnie, a jego znikomy czas kontaktu ze szkłem nie uszkadza szyby. Ten fenomen określany jest mianem niewidzialnej wycieraczki – bardzo trafnie. Po przekroczeniu prędkości 55 km/ godzinę nie jest bowiem konieczne używanie mechanicznych wycieraczek samochodowych. Co dzięki temu zyskuje kierowca?

Nanotechnologia szyb to sposób na skuteczną i długotrwałą pielęgnację szyb, obejmującą zarówno utrzymanie przejrzystości szyb oraz ich zabezpieczenie przed matowieniem i korozją. Nie trudno wyobrazić sobie zatem, że tak potraktowane szyby nie poddadzą się szkodliwemu działaniu opadów atmosferycznych, zanieczyszczeń stałych, ciekłych i gazowych, soli czy zalegających podczas jazdy odchodów ptasich oraz zmiażdżonych owadów. To wszystko samo spłynie po szybie, zatem przy tak ograniczonym czasie kontaktu z szybą – wszystkie te zanieczyszczenia nie zdążą negatywnie wpłynąć na kondycję szyby samochodowej.

Artykuł powstał we współpracy z „HadwaoNet” – polskiego dostawcy nanotechnologii.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz