Dom / AGD

Umywalka ścienna

Umywalka ścienna
Umywalka ścienna

Kupując umywalkę, należy kierować się trzema najważniejszymi kryteriami: estetyką, rozmiarem i trwałością. To one decydują o tym, jak twoje nowe akcesorium łazienkowe będzie wyglądać w przestrzeni, którą dla niego stworzyłeś, a także o tym, czy wytrzyma lata użytkowania bez żadnych problemów po drodze!

  • Umywalki wiszące 

Umywalka wisząca (inaczej – umywalka ścienna) to doskonały wybór, gdy nie masz miejsca na umywalkę nablatową. Są łatwe w montażu, niedrogie i zajmują niewiele miejsca! Co więcej, umywalki ścienne można przymocować bezpośrednio do stelaża łazienkowego lub podtynkowego, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i miejsce dzięki temu, że nie są potrzebne szafki (choć w razie potrzeby można je kupić osobno).

To wspaniałe rozwiązania dla małych przestrzeni! Umywalka naścienna zajmuje niewiele miejsca i można ją zamontować w ciasnych pomieszczeniach. Nie wymaga użycia blatów ani szafek, dzięki czemu zyskujesz dodatkowy przywilej powierzchni użytkowej łazienki bez żadnego wysiłku z twojej strony – dzięki temu wydaje się ona szersza niż jest w rzeczywistości! Przekonasz się, że jeśli po zainstalowaniu tego typu armatury pozostanie wystarczająco dużo miejsca, to dodanie jeszcze jednego rozwiązania w zakresie przechowywania będzie miało sens.

  • Jaką umywalkę wybrać​?

Montaż zlewu w łazience to ważna decyzja. W małych lub wąskich pomieszczeniach powinieneś wybierać produkty o mniejszych wymiarach, aby nie marnować przestrzeni i mieć jeszcze wystarczająco dużo miejsca na inne rzeczy, takie jak szafki do przechowywania! Dla większych łazienek zdecydowanie lepiej sprawdzą się większe umywalki – to także duży komfort dla osób z nich korzystających.

Wiszące umywalki są rzadkością, ponieważ nie są zbyt praktyczne w małych łazienkach – brak szafki pod nimi oznacza, że masz mniej miejsca na przechowywanie akcesoriów i produktów. Po drugie, montaż takiej umywalki jest trudniejszy niż klasycznego montażu na szafkach czy blatach.

  • Montaż umywalki ściennej

Umywalkę ścienną można przymocować do uchwytu montażowego za pomocą śrub, wkrętów lub wsporników. Ceramika sanitarna wraz z tego typu instalacjami jest często zawieszana na stalowych szynach zwanych stelażami instalacyjnymi, które bezpiecznie utrzymują armaturę wodno-kanalizacyjną na miejscu, umożliwiając jednocześnie łatwy dostęp podczas jej czyszczenia!

Umywalka ścienna to idealne rozwiązanie do małych łazienek i pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Zajmuje niewiele przestrzeni, dzięki czemu można ją zamontować w dowolnym miejscu, nie ujmując nic z estetyki wystroju! Idealnym rozwiązaniem jest również wygodna wysokość – nie za niska i nie za wysoka, by dzieci nie mogły jej łatwo dosięgnąć, ale też na tyle wysoka, by dorośli mogli wygodnie korzystać z tej armatury.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz