Dom / AGD

Stół dębowy do jadalni – styl i szyk

Stół dębowy do jadalni - styl i szyk
Stół dębowy do jadalni - styl i szyk

Stół w jadalni, to w wielu domach nie tylko mebel. To miejsce, gdzie domownicy spotykają się w różnych momentach – przy zwykłych, codziennych posiłkach, ale też podczas narad rodzinnych. To miejsce wręcz magiczne, dlatego warto nadać mu odpowiednią oprawę.

Dębowy stół do jadalni – symbol trwałości domowego ogniska

Dąb to szlachetny gatunek drewna. Wyroby wykonane z niego kojarzą się nam z trwałością i solidnością. Charakterystyczny kolor i faktura drewna dębowego inspiruje stolarzy do tworzenia z niego prawdziwych dzieł sztuki użytkowej. Przykładem są produkty firmy Abinex, gdzie zamówić można nie tylko wyjątkowy stół do jadalni wykonany z litego dębu, ale również dębowy parkiet – synonim szlachetnego luksusu, który stanowi idealny element wykończenia jadalni, czy salonu. Produkty można znaleźć na stronie parkietymarzen.com.pl.

Stół wykonany z dębu to mebel ponadczasowo piękny. Wiele rodzin z tradycjami zasiada przy dębowych stołach stanowiących pamiątki rodzinne po przodkach, mu dziś mamy szansę zadbać o to, by podobny spadek zostawić własnym dzieciom i wnukom. To właśnie trwałość dębowych mebli sprawia, że jest w nich tyle magii i ciepła, kojarzących się z prawdziwym, domowym ogniskiem.

Dąb – materiał, który pasuje do każdej aranżacji

Dębowy stół kojarzy nam się najbardziej ze stylem klasycznym. Z pewnością duża w tym zasługa mebli dziedziczonych po rodzicach i dziadkach, które często wykonane są w tym stylu. W Firmie Abinex, masz możliwość zamówienia dębowego stołu, który idealnie dopasujesz do każdej aranżacji. Solidne wykonanie mebla w połączeniu ze szlachetnym materiałem to gwarancja, że stół wykonany z dębu przez uzdolnionych stolarzy z Abinexu, będzie służył rodzinie przez lata i stanie się częścią jej historii. Przy tym stole, bez względu na to, jaki styl wybierzesz, będą się rozgrywać najważniejsze momenty w historii twojej rodziny.  Z pewnością też stanie się on chlubą salonu, który zyska jeszcze większy prestiż, dzięki ponadczasowej elegancji stołu wykonanego z najszlachetniejszego z polskich gatunków drewna.

Dodatki odpowiednie na dębowy stół

Wprawdzie do posiłków, zwłaszcza uroczystych, zapewne tradycyjne zdecydujesz się nakryć stół obrusem, jednak na co dzień nie ukrywaj jego urody pod serwetami. Naturalne drewno poddane odpowiedniej obróbce jest piękne samo w sobie. Nawet jeśli zdecydujesz się na wystrój rustykalny, gdzie mile widziane są serwety, unikaj obrusów zakrywających zbyt wiele. Doskonały będzie bieżnik ręcznie haftowany, lub wykonany na szydełku. Misterna ręczna robota idealnie będzie się komponować z naturalną urodą drewna.

Naturalne drewno zawsze w modzie

Nie można powiedzieć, że meble wykonane z litego drewna kiedykolwiek zupełnie wyszły z mody, jednak w ostatnich sezonach ich popularność znacznie wzrosła. Stół dębowy jest cenionym elementem wystroju, stanowiąc centrum aranżacji w której bez względu na styl, bardzo modne ostatnio są meble i dekoracje wykonane z materiałów naturalnych. Jeśli szukasz do swojego salonu, lub jadalni czegoś wyjątkowego i ponadczasowego, zwróć uwagę na wyroby z dębu solidnie wykonane przez Abinex.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz