Dom / AGD

Salon idealny tylko z fotelem wypoczynkowym. Jak go zaaranżować?

Salon idealny tylko z fotelem wypoczynkowym. Jak go zaaranżować


Okazuje się, że idealny salon naprawdę istnieje! Jednym z jego nieodłącznych elementów jest fotel wypoczynkowy. Dzięki niemu możesz stworzyć swój własny kącik, w którym możesz swobodnie odpocząć. Jak to zrobić?

Wydziel swoją strefę relaksu

Aby znaleźć idealne miejsce na ustawienie fotela wypoczynkowego, podziel przestrzeń na poszczególne strefy. Niech każda z nich odpowiada czynnościom, które na co dzień wykonujesz w salonie. Mogą to być na przykład: jedzenie posiłków, oglądanie telewizji, czytanie książek, zabawa z dziećmi.

Granice takich stref wyznaczają najczęściej półki z książkami lub po prostu większe meble, które działają jak parawan. Każdą z części salonu warto dodatkowo podkreślić dzięki zastosowaniu różnego rodzaju światła.

Wśród nich wszystkich znajdź tę strefę, która przeznaczona jest tylko dla ciebie. To właśnie tam powinien znaleźć się fotel wypoczynkowy. Jakie miejsca są szczególnie polecane przez architektów oraz dekoratorów?

Fotel przy oknie

Jeśli zależy ci na czytaniu książek, czy relaksie przy świetle naturalnym, bardzo dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie swojego kącika przy oknie. Ustaw fotel wypoczynkowy tak, aby plecami nie zasłaniać źródła światła. Ponadto, zwróć uwagę na zbędne dodatki na parapecie – wazony, zdjęcia, itd. Nie ustawiaj ich zbyt wiele, ponieważ one również ograniczają wpadające do pokoju promienie słoneczne.

Przytulny kącik

Jeśli jesteś nocnym markiem, a czas dla siebie masz przeważnie późnym wieczorem, lepiej zastanów się nad kącikiem relaksacyjnym przy lampach stołowych. Połącz ze sobą odpowiedni fotel wypoczynkowy, swoje ulubione kwiaty, odpowiednie źródło światła oraz mebel, na którym znajdziesz odpowiednie dużą powierzchnię użytkową. Voila!

Dobierz fotel wypoczynkowy do swoich potrzeb

Urządzenie kącika przeznaczonego do relaksu nie powinno być dużym problemem. Jak jednak wybrać odpowiedni fotel wypoczynkowy, który będzie odpowiadał wszystkim twoim potrzebom? Na szczęście wybór jest bardzo duży. W sklepie Miloo Home znajdziesz różne rodzaje tego typu mebli.

  • Bujany fotel wypoczynkowy

Dla tych, którzy chcą wprowadzić odrobinę ruchu do swojego relaksu ;). Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób tęskniących w zimie za swobodnym bujaniem się w ogrodowym hamaku.

 

  • Klasyczny

Takie fotele wypoczynkowe będą idealne w salonach skandynawskich czy minimalistycznych. Najczęściej takie meble posiadają szerokie oparcie oraz miejsce na łokcie. Dobrym przykładem może być fotel Uszak.

  • Nowoczesny

Taki fotel wyposażony jest w wygodne siedzisko. Stalowy, stabilny stelaż pełni jednocześnie rolę dekoracyjną. Takie meble najlepiej wyglądają w przestronnych salonach, ustawione obok siebie.

Niech fotel wypoczynkowy będzie spójny ze stylem aranżacyjnym w salonie

Dzięki temu twój pokój dzienny będzie naprawdę idealny!

Fotel dopasowany do reszty wypoczynku

Jednolita kolorystyka dominuje najczęściej w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się fotel o tradycyjnym kształcie.

Kontrastowe barwy

Dla tych, którzy mają artystyczną duszę, lubią bujać w obłokach oraz cenią sobie niestandardowe połączenia aranżacyjne, fotel wypoczynkowy w kontrastowym kolorze będzie idealny.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz