Dom / AGD

Na co zwrócić uwagę, kupując używany ekspres do kawy?

Na co zwrócić uwagę, kupując używany ekspres do kawy?
Na co zwrócić uwagę, kupując używany ekspres do kawy?


Wielu twierdzi, że prawdziwy smak kawy można uzyskać tylko poprzez nowe i profesjonalne ekspresy. Jednak wyjątkowy smak oraz aromat osiągniemy dzięki sprawnym urządzeniu wyposażonym w różne funkcje i dodatki. Pomogą nam one przyrządzić każdy kawowy specjał. Jaki zatem ekspres wybrać? Czy warto kupić używany egzemplarz?

Ważne funkcje ekspresu ciśnieniowego

Ekspres do kawy posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić korzystanie z urządzenia, ale i przyrządzić wyjątkowy napój o odpowiednim smaku i aromacie. Wśród popularnych funkcji ekspresu do kawy możemy wymienić choćby: system podgrzewania i spieniania mleka, samooczyszczanie, odkamienianie, czy dotykowy wyświetlacz. Warto również, aby urządzenie posiadało wbudowany młynek, dzięki którym mielenie ziaren będzie łatwiejsze i szybsze, a my będziemy mogli cieszyć się smakiem prawdziwej, ziarnistej kawy. Cenną zaletą w tym przypadku będzie regulacja pracy młynka, co pozwala zdecydować, jaki smak i aromat chcemy uzyskać.

Cena a jakość i użytkowanie

Duży wpływ na cenę ekspresu ma funkcjonalność, trwałość oraz przede wszystkim jakość samego urządzenia. Jest ona naturalnym czynnikiem, na który w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Jednak to nie tylko od niej zależy, jaką kawę przyrządzi dany ekspres. W głównej mierze tyczy się to funkcjonalności, a więc parametrów, jakie posiada dane urządzenie. Czynnikiem, który dodatkowo wpływa na jakość, jest częstotliwość parzenia filiżanek, a więc wydajność ekspresu oraz rodzaj kawy. Jeśli urządzenie ma nam służyć tylko w domu i być użytkowane  w małej ilości, to z pewnością podstawowe modele ekspresu ciśnieniowego będą wystarczające. Gdy jednak decydujemy się na sprzęt dedykowany do biura, tutaj zdecydowanie potrzeba będzie profesjonalnego urządzenia. Dlaczego? Wiele osób może preferować różne rodzaje kawy w małych, jak i większych ilościach, dlatego nasze ekspres powinien być przeznaczony do wszystkich zadań specjalnych.

Ekspres używany – czy to dobry wybór?

Decydując się na zakup ekspresu używanego, należy wziąć pod uwagę odpowiedni sklep, gdzie wybierzemy urządzenie. Profesjonalny ekspres to dla niektórych spory koszt, dlatego wiele osób decyduje się na wybór używanego egzemplarza. Często jest on w takim samym stanie jak nowy ze sklepu, ale o wiele niższej cenie. Co należy wziąć pod uwagę, kupując używany ekspres? Stan samego ekspresu – wygląd urządzenia oraz praca młynka, systemów, a także przyjrzeć się historii serwisowania. To istotne, aby dokładnie dowiedzieć się z opisu, czy w dany sprzęt warto inwestować. Gdzie kupić odpowiednie urządzenie? Używane ekspresy do kawy to najlepszy wybór, jeśli szukasz dobrej jakości sprzętów do przyrządzania kawowych napojów.

źródło zdjęcia: freepik.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz