Kuchnie rustykalne to połączenie nowoczesnych pod względem materiałów wykonania mebli i sprzętów AGD i tradycyjnego wzornictwa. Elementy wystroju są zakorzenione w wiejskim wystroju. To styl przypominający babcine kuchnie – gdzie w centrum był duży piec, a kuchnię zdobiły motywy roślinne i ozdoby z wikliny.
Wystrój kuchni rustykalnej
Aranżacja kuchni rustykalnej sprawia, że czujemy się swojsko, jak w dzieciństwie na wiejskich wakacjach u babci lub cioci. Zwolennicy tego stylu uważają, że kuchnia rustykalna cechuje się harmonią, ciepłą atmosferą, komfortem i fascynującym przyjemnym wyglądem. Kuchnie wolnostojące w stylu rustykalnym znakomicie komponują się z meblami i drobiazgami w tym stylu. Różne kolory: siwy, bordowy, kremowy, brązowy, granatowy, musztardowy i czarny to olbrzymia możliwość wyboru kuchenki pod kolor całości aranżacji lub jako element kontrastowy. Perfekcyjnie wykonane z przepięknym wykończeniem ozdobią każdą kuchnię. Jednocześnie jest to sprzęt nowoczesny, który cechuje najwyższa jakość technologiczna.
Prostota naturalnych form
Kuchnie rustykalne cechuje prostota naturalnych form, dzięki której uzyskuje się wyrafinowane wnętrze. Meble do kuchni rustykalnej powinny być wykonane z naturalnego, litego drewna lub drewnianych płyt. Fronty mogą być bejcowane. Pozwala to na uwydatnienie naturalnego piękna drewna ze słojami, sękami i delikatnymi pęknięciami. Polecane są otwarte szafki na naczynia i przyprawy, oczywiście w prostej formie
Drewniane blaty i stół
Obowiązkowym elementem kuchni rustykalnej są drewniane blaty i duży stół. Mogą być blaty z ceramicznych kafli lub kamienia. Drewno wprowadza naturalność i przyjazny klimat do wnętrza kuchni. Nabiera ona tradycyjnego wyglądu, który doskonale łączy się nowoczesnym sprzętem AGD, np.: kuchnią wolnostojącą w wyrazistym kolorze.
Ceramika w roli głównej
Ceramiczne płytki na podłodze powinny mieć postarzaną nawierzchnię. Bez problemu płytki z takim efektem można kupić w hipermarketach budowlanych. Kolorystka powinna być ciepła i jak najbliższa kolorom natury. Wśród wzorów elementów ozdobnych oraz zasłon/firanek dominują kwiaty, łączka, groszki i kratka. Na widocznym miejscu warto postawić ceramiczne misy, dzbany i kubki. Osoby, które lubią serwetki i obrusy powinny dekorować stoły i blat koronkowymi obrusami lub haftowanymi serwetkami. Na parapecie pięknie wyglądają zioła i kwiaty.
W obliczu masowej produkcji mebli i sprzętu AGD o rustykalnym charakterze kuchni przesądzają dodatki: koronkowe serwetki, folklorystyczne akcenty, choćby ceramiczny talerzyk szklany na ścianie, czy zawieszka ze suszonych ziół. Kuchnia rustykalna jest przytulna i wyróżnia się oryginalnością w stosunku do modnych, połyskujących kuchni nowoczesnych. Wiekowy piec można oczywiście zastąpić piękną kuchnią wolnostojącą w ulubionym kolorze. Do kuchni rustykalnej szczególnie polecanym kolorem kuchenki jest musztardowy, brązowy i bordowy.
Więcej na lofra.pl
Dodaj komentarz