Dom / AGD

Klasyczne i rustykalne meble sosnowe

Klasyczne i rustykalne meble sosnowe
Klasyczne i rustykalne meble sosnowe

Urządzanie mieszkania to przyjemność, ale też dość nerwowe chwile.  Porad z zakresu aranżacji wnętrz, gotowych pomysłów, które można wcielić w życie w swoim domu są setki.  Dominują trzy nurty: klasyczny, nowoczesny (w różnych odsłonach) oraz rustykalny. Wspólną cechą wszystkich stylów jest to, że znakomicie sprawdzają się meble z litego drewna, które cechuje doskonała jakość wykonania i elementów wykończeniowych oraz trwałość na lata.

Klasyczne meble zawsze w modzie

Projektanci wnętrz są zdania, że klasyczne meble sosnowe są ponadczasowe. Są różne modne trendy, które po kilku latach mijają, ale dobre gatunkowo meble drewniane przetrwają wszystkie modowe zawieruchy. Proste kształty, frezy na wszystkich frontach otwieranych drzwiczek, fronty  z pełnego drewna sosnowego, a wszystko to pokryte bezbarwnym lakierem doskonale wyglądają w każdym wnętrzu. Stanowią bazę dla dodatków i mebli wypoczynkowych skórzanych lub tapicerowanych.  Największą zaletą regałów i szaf sosnowych jest prostota ich kształtu, wrażenie lekkości i doskonałe wybarwienie. Meble sosnowe to tradycyjna elegancja.

Funkcjonalność mebli sosnowych

Jednym z istotnych kryteriów wyboru mebli do salonu jest ich funkcjonalność.  Drewniane szafy, regały i komody muszą być pojemne i mieć dużo szuflad i półek. Każdy mebel Basic ma kilka wariantów, więc klient bez problemu znajdzie mebel pasujący do danego pomieszczenia.  Swoją praktyczność szafy i komody sosnowe zawdzięczają starannemu wykonaniu i  najlepszym akcesoriom wykończeniowym. Producent gwarantuje, że zawiasy i prowadnice wytrzymają 10 000 cykli zamykania i otwierania bez żadnego zacinania. Piękne tłoczone z drewna uchwyty dodają uroku i elegancji meblom. Łóżka drewniane są przede wszystkim wygodne i świetnie wyprofilowane.  Zapewniają zdrowy, regenerujący sen.

 Rustykalne meble

Osoby nie lubią nowoczesnych wnętrz opartych na prostocie formy, poszukują mebli rustykalnych, czyli mebli z litego drewna z efektami wgnieceń, przebarwień, zadrapań i czy opalania.  Widoczne na drewnianych stołach usłojenia dodają uroku meblom i tworzą sielski klimat we wnętrzu. Meble ręcznie robione w stylu rustykalnym to produkt  z najwyższej półki. Firma Basic przygotowała specjalną kolekcję mebli w stylu rustykalnym, zarówno do pokoju, jak i do kuchni lub jadalni.  Drewno wykończone naturalnym woskiem w kolorze miodowym nadaje meblom niepowtarzalny charakter, podkreśla stabilną konstrukcję i stylizuje mebel na ślady użytkowania.  Meble rustykalne uwidaczniają nieidealność i nieprzewidywalność drewna. Każdy kawałek drewna jest inny, ma swój naturalny wzór. Aby go uwidocznić i utrwalić, wystarczy go pokryć naturalnym woskiem.

Meble drewniane nigdy nie wyszły z mody. Są nie tylko śliczne i trwałe, ale także zdrowe dla ludzkiego organizmu, pod warunkiem, że drewna nie pokrywa się sztucznymi lakierami. Dobre gatunkowo meble drewniane są impregnowane naturalnym woskiem, dzięki temu mogą stać w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz