Dom / AGD

Jak wybrać odpowiednią wykładzinę – Poradnik

Wnętrze biurowe w którym naprawdę się coś dzieje, wymaga odpowiednio trwałego wykończenia. Dotyczy to zwłaszcza wykładzin, bo jak wiadomo wzmożony ruch powoduje szybsze zużycie. Jak zatem wybrać odpowiednią wykładzinę do biura, która będzie zarazem trwała, jak i estetyczna?

Jakie warunki powinna spełniać wykładzina do biura?

Montaż wykładzin w biurze każda firma wolałaby przeprowadzać jak najrzadziej. Po pierwsze  nowa wykładzina to zawsze spory wydatek, po drugie – układanie wykładzin zawsze dezorganizuje pracę. Zwłaszcza jeśli mamy pecha i trafimy na niezbyt sprawną firmę wykonującą usługę.

Wiemy więc, że liczy się trwałość. Czy nie najwygodniej byłoby po prostu położyć płytki ceramiczne? Możliwe, z tym że wnętrze nie prezentowało by się wtedy najlepiej. Nawet w przypadku najlepszej terakoty o wzorze imitującym parkiet, nie unikniemy ponadto hałasu. Szuranie krzeseł, stukanie obcasów i niemalże huk, kiedy na podłogę spadnie choćby zszywacz –  trudno mówić o komforcie i skupieniu pracując w takich warunkach.

Nie ulega wątpliwości, że idealna wykładzina do biura powinna tłumić dźwięki. Wielu projektantów wnętrz biurowych zresztą wprost podaje wygłuszanie pomieszczenia jako jeden z celów, jakim powinien przyświecać wybór i montowanie wykładzin biurowych.

Linoleum, czy wykładzina dywanowa?

Wykładziny PVC, znane również jako linoleum, są popularnym rozwiązaniem zarówno z uwagi na cenę, jak i na wyjątkową łatwość utrzymania w czystości. Są najczęściej wybieranym rodzajem wykładzin obiektowych. Zwłaszcza odkąd dzięki nowoczesnym technologiom produkcji w sprzedaży pojawiły się materiały naprawdę odporne na ścieranie.

W przypadku wnętrz gdzie jednak bardziej zależy nam na ciszy, niż na możliwości czyszczenia podłogi na mokro, warto jednak zdecydować się na wykładziny dywanowe, bądź płytki dywanowe. Spośród wielu rodzajów wykładzin dywanowych dostępnych obecnie na rynku, warto wybrać te wyprodukowane właśnie z myślą o obiektach publicznych. Są to wykładziny o krótkim włosiu, bądź zupełnie gładkie, odporne na zaplamienia i o stonowanych kolorach. Montaż wykładzin dywanowych jest stosunkowo łatwy i szybki. Bardzo często  też zapewnia go dostawca materiału.

Wykładziny i płytki dywanowe dostępne są w wielu odcieniach, które łatwo można dostosować do wystroju. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju wykończenia na podłogach, biuro zyskuje przytulny wygląd, ale przede wszystkim pozbawione jest rozpraszającego, zbędnego hałasu i echa charakterystycznego dla wnętrz o większej kubaturze posiadających twarde wykończenie podłóg.

Komu zlecić układanie wykładzin w biurze?

Dystrybutorzy wykładzin zwykle współpracują z firmami zajmującymi się ich montażem. Są to fachowcy godni zaufania, solidni i terminowi. Jeśli jednak z jakiegoś powodu musimy znaleźć sami firmę, która ma zająć się podłogami w naszym biurze, warto kierować się opiniami na temat wybranych fachowców. Oczywiście nie wolno nam kierować się jedynie ceną usługi i kuszeniem na „bez faktury będzie taniej”. Po pierwsze nie wrzucimy takiej usługi w koszt, po drugie – w przypadku reklamacji nie mamy pewności, że ktokolwiek się nią zajmie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą zajmując się montażem oraz sprzedażą wykładzin – WYKŁADZINY GETA http://wykladziny-geta.pl/

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz