Dom / AGD

Fotokalendarz ozdobą ściany

Koniec roku to czas, kiedy nie tylko robimy podsumowanie 12 miesięcy, ale także rozglądamy się za nowym kalendarzem. Rynek jest przepełniony rozmaitymi kalendarzami od kieszonkowych po ścienne. Mamy do wyboru różnorodne motywy: zwierzęta, rośliny, krajobrazy, kulinaria, miasto, zabytki, pojazdy, bohaterowie filmów animowanych dzieła sztuki, wątki religijne, czy kalendarze wydane na cel społeczny. Jednak masowej ofercie czegoś brakuje – indywidualności i  personalizacji. Rynkową lukę uzupełnia oferta fotokalendarzy.

Rodzinne chwile uwiecznione w kalendarzu

Zwykle robimy bardzo dużo zdjęć przypadkowych i o określonej tematyce. Fotografujemy wszystko, co wydaje się nam warte zapisania w swojej pamięci jako zdjęcie. Przechowywanie zdjęć w telefonie, czy na komputerze nie gwarantuje trwałości fotograficznych pamiątek. Wystarczy przecież chwila nieuwagi i można stracić zdjęcia. Wydruk w formie fotokalendarza to świetny sposób na to, aby najbardziej wyjątkowe chwile towarzyszyły nam przez kolejny rok. Szablonów fotokalendarza jest tak wiele, że bez problemu dopasujemy coś do naszego gustu, czy do wystroju pomieszczenia. Wystarczy wybrać ulubione fotografie, wybrać szablon lub stworzyć swoją oprawę kalendarza. Można umieścić  opisy zdjęć, ulubione cytaty, przepisy kulinarne, słowa piosenek, czy swoją poezję.  W fotokalendarzu można też zaznaczyć najważniejsze dla zamawiającego daty. Dzięki różnym formom indywidualizacji można stworzyć kalendarz, który będzie jedyny i niepowtarzalny.

Foto kalendarz na prezent

Okres mikołajkowy, świąteczny i noworoczny to czas, kiedy sprawiamy sobie prezenty.  Czy kalendarz może być dobrym pomysłem na prezent? Oczywiście, że tak, o ile nie jest produktem masowej produkcji, tylko  dzięki zdjęciom opowiada czyjąś historię. Kalendarz ze zdjęciami można podarować w prezencie gwiazdkowym rodzicom, dziadkom, przyjaciółce, ukochanej/ukochanemu, dorastającym dzieciom, cioci/wujkowi. Może być też prezentem dla przełożonego lub pracowników z okazji świątecznego spotkania firmowego. Najważniejsze, aby zawierał zdjęcia, na których jest obdarowana osoba lub zdjęcia, które mogą być dla niej ważne, np.: fotografie wnuków dla babci. Bez wątpienia fotokalendarza nie kupimy w sieciowych sklepach z upominkami.

Wartość fotokalendarza

Cena fotokalendarza zależy od wielkości, wybranego szablonu i ilości zdjęć. Jednak prawdziwa wartość fotokalendarza tkwi gdzieś indziej – w warstwie sentymentalnej, we wspomnieniach, w kreatywności zamawiającego i w jego sercu. Jest to przecież upominek prosto od serca. Prezentów wręczanych z potrzeby uczynienia innych szczęśliwymi ludźmi choć przez chwilę, nie da się przeliczyć na pieniądze.

Fotokalendarz wspaniale zdobi ścianę. Jest to ozdoba uniwersalna, pasujące w zasadzie do każdego stylu aranżacji ściany. Możemy go powiesić obok innych dekoracji ściany, czy obrazów. Dobrze prezentuje się w salonie, w kuchni, gabinecie, czy w pokoju dziecięcym. Co zrobić z fotokalendarzem po zakończonym roku? Najlepiej przechować, jako pamiątkowy album w szufladzie.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz