Budownictwo

Przedstawiamy nową rewolucję paneli słonecznych

Przedstawiamy nową rewolucję paneli słonecznych
Przedstawiamy nową rewolucję paneli słonecznych

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne na rynku. W 2018 r. globalna moc fotowoltaiczna wzrosła o 34% i ma osiągnąć 1,4 mln MW do 2030 r. Systemy paneli słonecznych stają się coraz bardziej przystępne cenowo i wydajne dzięki postępom technologicznym, takim jak tanie ogniwa krzemowe, elastyczne moduły oraz ulepszona elektronika i oprogramowanie, które pozwalają im generować więcej energii przy mniejszej powierzchni terenu niż kiedykolwiek wcześniej. Fotowoltaika to przyszłość dla świata.

W jaki sposób fotowoltaika wytwarza więcej energii elektrycznej niż węgiel w Chinach i Indiach?

W Chinach i Indiach systemy farm słonecznych są wykorzystywane do wytwarzania większej ilości energii elektrycznej niż elektrownie węglowe.

Chiny i Indie poczyniły wielkie postępy w sektorze energii słonecznej. W Chinach kraj ten wytwarza około 140 terawatogodzin z farm fotowoltaicznych. To więcej niż co roku wytwarzają elektrownie węglowe tego kraju. . W Indiach moce produkcyjne energii słonecznej wzrosły od 2012 roku 20-krotnie i stanowią już jedną czwartą łącznej mocy zainstalowanej w kraju. W 2016 roku Chiny wyprodukowały prawie 3 razy więcej energii elektrycznej z paneli słonecznych niż Niemcyi prawie 6 razy więcej niż w Japonii. Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości producentem energii słonecznej na świecie, a pierwsze są Chiny.

Dlaczego niektóre kraje pozostają w tyle w zakresie technologii odnawialnych i zrównoważonych?

Technologie odnawialne i zrównoważone to przyszłość produkcji energii. Jednak niektóre kraje nie są tak aktywne w przyjmowaniu takich technologii, jak powinny.

Niedawny raport Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej wykazał, że odnawialne źródła energii szybko rosną na całym świecie, ale wciąż jest wiele do zrobienia, aby poprawić globalny zrównoważony rozwój. Raport wykazał również, że chociaż koszty produkcji energii ze źródeł odnawialnych z biegiem czasu rosną, jednak wciąż pozostaje wiele do zrobienia, zanim osiągną punkt, w którym będą mogły konkurować z energetyką opartą na paliwach kopalnych.

Niektóre kraje pozostają w tyle pod względem przyjmowania odnawialnych i zrównoważonych technologii z powodu takich czynników, jak brak wsparcia rządowego, niestabilność polityczna lub wyzwania technologiczne.

Jak dotrzeć do osób, aby przekonać ich do korzystania z zielonej technologii ?

Branża zielonych technologii szybko się rozwija, ale nie jest pozbawiona wyzwań. Branża ma wiele do zrobienia w zakresie sposobu komunikowania swoich produktów, edukacji ludzi z zakresu poprawy jakości klimatu, rozwoju usług dla gospodarstw domowych czy firm.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym firmy fotowoltaiczne mogą poprawić swoją komunikację z klientami. Obejmują one korzystanie z marketingu w mediach społecznościowych i strategii marketingu treści w celu dotarcia do potencjalnych nabywców oraz opowiadanie historii jako sposobu na zaprezentowanie swoich produktów i usług w bardziej atrakcyjny sposób. W ciągu ostatnich kilku lat media społecznościowe stały się narzędziem marketingu i komunikacji, ponieważ konkretne sieci społecznościowe posiadają ogromną rzeszę użytkowników co jednocześnie ułatwia nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami.

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz