Budownictwo

Kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz” – czy to się opłaca

Kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz” – czy to się opłaca
Kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz” – czy to się opłaca

Wykończenie wnętrz „pod klucz” to oferta, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Czy to opłacalny wybór?

Zamieszkanie w modnym i funkcjonalnym wnętrzu wcale nie musi oznaczać spędzania długich godzin na planowaniu przestrzeni, szukaniu odpowiednich materiałów, ich zamawianiu i koordynowaniu ekipy. Wybierając kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz”, wszystkie z tych prac można zlecić fachowcom.

Na czym polega usługa „pod klucz”?

Usługa wykańczania wnętrz „pod klucz” najczęściej oferowana jest przy sprzedaży nowych mieszkań czy domów. Można jednak skorzystać z niej również wtedy, gdy chcemy wyremontować wnętrze albo wtedy, gdy deweloper nie oferuje tego typu usługi.

Wykończeniem wnętrz „pod klucz” zajmują się wyspecjalizowane w tym ekipy, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie, aby mogli oni zamieszkać we wnętrzach, które spełnią wszystkie ich wymagania.

Usługa „pod klucz” może zawierać różnego rodzaju prace, w tym:

  • projektowanie wnętrza po konsultacjach z klientem
  • zamówienie i dostarczenie materiałów
  • wykonanie odpowiednich prac
  • nadzór autorski nad realizacją projektu
  • sprzątanie po pracach wykończeniowych

Wobec tego usługa ta na pewno przypadnie do gustu klientom, którym zależy na zleceniu wszystkich prac związanych z wykończeniem wnętrza – domu jednorodzinnego, mieszkania, apartamentu, biura, hotelu oraz innych typów przestrzeni.

Kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz” najczęściej oferowane jest w pakietach, które zawierają różnego rodzaju prace. Każdy pakiet w zależności od biura, które świadczy taką usługę, może być także inny, dlatego najlepiej dokładnie sprawdzać, co mieści się w konkretnych pakietach wykończeniowych.

W pakietach wykończenia „pod klucz” najczęściej znajdują się:

  • wykonanie gładzi i malowanie ścian
  • kładzenie podłóg – panele laminowane, panele warstwowe drewniane, płytki ceramiczne i inne materiały
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • montaż artykułów oświetleniowych i elektrycznych – gniazdka, włączniki
  • kompleksowe wykończenie łazienki – płytki, umywalka, toaleta, kabina prysznicowa lub wanna, armatura

Dodatkowo, w zależności od wybranego pakietu, może on obejmować innego rodzaju usługi, na przykład wykonanie kuchni na wymiar, wykonanie sufitu podwieszanego, schodów z balustradami, montaż klimatyzacji, realizacja ogrodu, zatem może być to kompleksowe wykończenie wnętrz według indywidualnych życzeń zamawiającego.

W każdym z pakietów znajdują się konkretne materiały do wyboru, które klient może dobrać samodzielnie, ale także może skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który przyszykuje projekt wnętrza wraz z jego wizualizacją.

Liczba oraz jakość materiałów do wyboru różnią się w zależności od pakietu. Najtańsze pakiety posiadają materiały z półki ekonomicznej, w kilku wariantach do wyboru. Te droższe to już materiały wyższej klasy, a klient może przebierać nawet w kilkunastu różnych wariantach.

Wybrane firmy oferujące kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz” proponują klientom pakiety indywidualne, które włączają dowolne materiały wybrane przez klienta.

Czy warto wybrać wykończenie wnętrza „pod klucz”?

Ceny związane z wykończeniem wnętrza „pod klucz” rozpoczynają się od około 500 złotych za metr kwadratowy w pakietach najtańszych, natomiast kończą się nawet na około 2000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Cena włącza wtedy zarówno materiały, jak również usługi – projektowanie, robociznę, nadzór i inne prace.

Biorąc pod uwagę koszty związane z kupnem i transportem materiałów, a także koszty wynajęcia ekipy budowlanej, usługa „pod klucz” może być opłacalnym rozwiązaniem dla wielu klientów.

Dodatkową zaletą jest brak ponadprogramowych kosztów, które bardzo często pojawiają się w przypadku zlecenia wykończenia wnętrz zewnętrznej ekipie. W cenie dostajemy też fachową pomoc projektanta wnętrza.

Do skorzystania ze swoich usług w ramach kompleksowego wykończenia wnętrz zaprasza biuro projektowe Quality Investment z Krakowa, które specjalizuje się w prowadzeniu usług wykończeniowych „pod klucz”.

 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz