Biznes/finanse

Uruchamiasz e-biznes? Zwróć uwagę na serwer!

Uruchamiasz e-biznes Zwróć uwagę na serwer!
Uruchamiasz e-biznes Zwróć uwagę na serwer!

Biznes w Internecie jest bez wątpienia przyszłościowy i może stać się dochodowym przedsięwzięciem. Stanie się tak, jeśli nie popełnimy błędów. Jednym z takich błędów jest wybór nieodpowiedniego hostingu.

Nietrudno wyobrazić sobie taką sytuację: wpadliśmy na wspaniały pomysł i uruchomiliśmy szybko e-biznes. Niestety, popełniliśmy gdzieś błąd, bo nie odnosimy żadnego sukcesu. Przy dokładniejszej analizie okazuje się, że często trapią stronę internetową awarie, a witryna długo się otwiera. To najczęstszy powód ucieczki użytkowników i potencjalnych klientów. Dlaczego zatem strona www źle działa? Przeważnie winowajcą jest zły hosting. Wiele osób, które uruchamiają własny e-biznes, nie przywiązuje wagi do tego, na jakim serwerze działa ich internetowe przedsięwzięcie i dlatego dość szybko pojawiają się problemy. 

Na jaki hosting postawić?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że dobry hosting ma kluczowe znaczenie dla każdej witryny internetowej, a przede wszystkim dla e-sklepu. Dlatego właśnie wybór hostingu nie może być dziełem przypadku. Jeśli traktujemy swój biznes poważnie, najlepiej od razu postawić na serwer VPS zamiast na hosting współdzielony. W ten sposób od razu zyskamy lepszej klasy usługę. W takim przypadku otrzymamy gwarancję wybranych parametrów i zasobów oraz izolowane środowisko, chociaż sam serwer nadal będzie współdzielony. VPS zapewnia jednak większą szybkość, stabilność i wydajność niż zwykły hosting współdzielony. To musi być usługa zapewniająca w każdej chwili wybrane parametry. Warto także zwrócić uwagę, gdzie znajduje się Data Center usługodawcy (najlepiej w Polsce).

Co powinien zapewniać hostingodawca?

Do wyboru hostingodawcy najlepiej się przygotować. Przede wszystkim należy się zorientować, jakie oferty można znaleźć na rynku. Najlepiej brać pod uwagę propozycje znanych firm, które działają na rynku już od wielu lat i mogą się pochwalić pozytywnymi ocenami innych klientów. Trzeba przyjrzeć się także dokładniej temu, co oferuje dana firma hostingowa. Powinna dysponować zwielokrotnionymi systemami zasilania w razie awarii oraz szybkim łączem internetowym. Do tego ważna jest bardzo szybka reakcja na awarie, bo każdy przestój strony internetowej to strata pieniędzy i klientów.

Dobrej klasy hosting to fundament. Dopiero na nim można budować nasz e-biznes. Bez szybkiego, niezawodnego serwera nie osiągnie sukcesu nawet najlepszy pomysł biznesowy. Wszystko dlatego, że biznes w sieci jest ściśle powiązany z zapleczem technologicznym, w którym hosting pełni jedną z najważniejszych funkcji.  

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz