Biznes/finanse

Umowa na czas określony a pożyczka online

Umowa na czas określony a pożyczka online
Umowa na czas określony a pożyczka online

Idealnym klientem instytucji finansowych jest osoba w średnim wieku z bardzo dobrą historią kredytową. Najlepiej, aby pracowała w służbach mundurowych lub w zawodzie zaufania publicznego na wyższym stanowisku, które gwarantuje nieźle zarobki przez długi okres czasu. Nie każdy jednak chce i nie każdy może dopasować się do oczekiwań instytucji sektora finansowego. Czy zatem każdy może skorzystać z pożyczki, będąc zatrudnionym na podstawie umowy na czas określony?

Jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę online?

Jeśli chcemy skorzystać z zewnętrznego finansowania, do jakiego należą pożyczki, to musimy się liczyć z tym, że konieczne będzie spełnienie pewnych oczekiwań instytucji finansowych. Aby otrzymać wsparcie finansowe, jednym z najważniejszych kryteriów jest ocena zdolności kredytowej. To na jej podstawie bank lub instytucja pozabankowa oblicza nasze możliwości spłaty zobowiązania w terminie bez utraty zdolności kredytowej. Wysoka zdolność kredytowa w dużej mierze determinuje wysokość kwoty pożyczki, o którą się ubiegamy oraz okres, na jaki zostanie nam przyznana. Innymi słowy, im wyższą zdolność kredytową posiadamy, tym możemy ubiegać się o wyższą kwotę pożyczki.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa jest oceną naszych możliwości do terminowej spłaty całości zaciągniętego zobowiązania. Jakie czynniki wpływają na ocenę zdolności kredytowej? Jednym z nadrzędnych czynników wpływających na zdolność kredytową są zarobki. Jednakże nie jest to parametr najważniejszy, ponieważ oprócz wysokości dochodów bardzo duże znaczenie ma forma i rodzaj zatrudnienia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dla instytucji finansowych liczy się cały okres, w którym będziemy spłacać zobowiązanie. Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której w jednym miesiącu konsument osiągnie wysokie dochody, a w kolejnych trzech zostanie bez źródła pieniędzy, przez co nie będzie spłacał swoich zobowiązań.

Kolejnymi czynnikami wpływającymi na ocenę zdolności jest historia kredytowa – czyli to jak do tej pory radziliśmy sobie ze spłatą swoich wcześniejszych zobowiązań. Istotne w ocenie zdolności są również wiek konsumenta, koszty związane z życiem i prowadzeniem gospodarstwa domowego, ilość osób będących na utrzymaniu wnioskodawcy, stan cywilny, wiek i oczywiście wysokość aktualnych zobowiązań (kredyty, pożyczki, zakupy na raty, karty kredytowe itd.).

Umowa na czas określony a pożyczka online

Czy zatem będąc zatrudnionym na umowę o pracę na czas określony, możemy liczyć na pożyczkę online? Nawet jeśli nie posiadamy umowy o pracę na czas nieokreślony, możemy starać się o pożyczkę. Instytucje pozabankowe nieco łagodniej oceniają zdolność kredytowa niż banki. Dlatego wiele osób, które starały się o kredyt w banku i otrzymało odpowiedź odmowną, bez większych problemów otrzymywała pożyczki z instytucji pozabankowych.

Ponadto jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę na raty, możemy skorzystać z niej np. w okresie, na który jesteśmy zatrudnieni. To z pewnością podwyższy naszą zdolność kredytową. W przypadku pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek, które przeważnie zwraca się w przeciągu 30–90 dni nie powinniśmy mieć w ogóle problemu z jej otrzymaniem.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz