Biznes/finanse

Sprzątanie firm – co jest ważne?

Sprzątanie firm - co jest ważne
Sprzątanie firm - co jest ważne

Czyste, zadbane wnętrza to wizytówka firmy. Wnętrza, w których króluje porządek, dobrze prezentują się i są najlepszą reklamą firmy. Aby zapewnić firm najwyższą jakość usług powstały firmy sprzątające. Zatrudnianie kilku sprzątaczek przestało być opłacalne, ze względu na wysokie koszty pracy.

Profesjonalna firma sprzątająca

Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej stało się standardem w wielu przedsiębiorstwach. Firmy sprzątające dysponują dobrą chemią, nowoczesnym i wydajnym sprzętem oraz doświadczonymi pracownikami i zapewniają najwyższą jakość sprzątania firm. Stosowanie najlepszych środków chemicznych i regularne, częste sprzątanie, to bardzo dobra ochrona przed bakteriami i innymi zanieczyszczeniami.

Częstotliwość sprzątania

Aby biuro zachowało swoją nienaganną czystość, powinno być regularnie sprzątane. Częstotliwość sprzątania zależy od kilku czynników: branży, w jakiej działa zleceniodawca, przeznaczenia pomieszczeń, liczby i całkowitej powierzchni biur, korytarzy, łazienek, magazynów i wszystkich innych pomieszczeń, które ma obejmować usługa sprzątania firm. Częstotliwość sprzątania będzie o wiele większa w firmie produkcyjnej, gdzie oprócz biur są hale produkcyjne i magazyny, w których gromadzi się mnóstwo różnego rodzaju zanieczyszczeń. Niektóre czynności sprzątające powinno wykonywać się codziennie, a inne od czasu do czasu. Znaczenie dla negocjowania usługi sprzątania firm ma także ilość okien i ogólny stan techniczny budynku.  Określenie listy zleconych prac pomaga w ustaleniu harmonogramu wizyt firmy sprzątającej oraz ceny za usługi.

Czynności wykonywane codziennie

Usługi sprzątania firm wykonywane codziennie, to dbanie o czystość toalet i kuchni pracowniczej. Firma sprzątająca może codziennie umyć kuchnię dobrymi środkami chemicznymi, które zwalczają wszelkie bakterie. Toaleta powinna być sprzątana kilka razy dziennie – im większa liczba osób korzysta z niej, tym częściej należy sprzątać kabiny toaletowe i umywalki. Jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa korzystania z publicznej/firmowej toalety i dla utrzymania ładnego zapachu.

Prośba do pracowników

Przed całotygodniowym sprzątaniem, pracownicy powinni pochować swoje kubki, naczynia i rzeczy osobiste zalegające na biurkach oraz zrobić porządek z korespondencją.

Firma sprzątająca zajmuje się konserwacją powierzchni płaskich (odkurzaniem i myciem podłóg), opróżnianiem koszy na śmieci, sprzątaniem parkingu i myciem okien. Generalne sprzątanie firm najlepiej organizować w piątek, po opuszczeniu przedsiębiorstwa przez pracowników.

Regularne sprzątanie firm wpływa nie tylko na walory estetyczne miejsca, ale także poprawia koncentrację wśród pracowników i pozytywnie wypływa na atmosferę w pracy. Stała obsługa przedsiębiorstwa/instytucji publicznej to inwestycja w wizerunek. Klienci zwracają dużą uwagę na czystość pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz