Biznes/finanse

Rankingi kredytów gotówkowych – jak z nich korzystać?

Rankingi kredytów gotówkowych - jak z nich korzystać
Rankingi kredytów gotówkowych - jak z nich korzystać

Banki, kasy oszczędnościowe oraz instytucje pozabankowe umożliwiają klientom w całej Polsce zaciągnięcie różnych form zadłużenia. Obecnie dostępne są kredyty gotówkowe, pożyczki online oraz chwilówki.

Trudno czasem rozeznać się w tak rozbudowanej ofercie. Dlatego powstają specjalne porównywarki oraz ranking kredytów. Jak one działają i dlaczego warto z nich regularnie korzystać?Ranking kredytów – co to jest?

Ranking kredytów – co to jest?

Stabilny rozwój bankowości w Polsce ma wiele zalet, ale też kilka wad. Przede wszystkim wszystkie zasady przyznawania kredytów dokładnie określa prawo, np. w ustawie o bankowości, ustawie o kredycie konsumentów oraz w kodeksie cywilnym. Oferta wszystkich instytucji jest tak rozbudowana, że każdy klient znajdzie produkt idealnie dopasowany do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jak podają statystyki, pod koniec 2019 roku liczba osób biorących kredytów przekroczyła aż 4 miliony. Aby ułatwić poszukiwanie pożyczki, powstał profesjonalny ranking kredytów. Jest to produkt bankowy przygotowany przez specjalistów z branży finansowej. Kredyty gotówkowe można przeznaczyć na dowolny cel (w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy samochodowych). W związku z tym stają się coraz bardziej popularne. Rankingi kredytów zbierają informacje o pożyczkach z różnych banków oraz instytucji. W ten sposób konsumenci mogą bez wychodzenia z domu zapoznać się z pełną ofertą. Oczywiście rankingi są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu nie ma obawy, że dana oferta już nie funkcjonuje. Oczywiście na początku klient musi określić, jakiej kwoty potrzebuje i jakie odsetki jest w stanie zapłacić. W ten sposób wszystkie parametry można określić już na początku poszukiwań. 

Pożyczka online – jak znaleźć produkt idealny?

Pożyczanie pieniędzy może wiązać się z dość dużym stresem. Potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie, aby bank zdecydował się przyznać nam kredyt. Rankingi kredytów zamieszone na stronie Direct Money pozwalają ocenić, czy dana pożyczka online jest dobrym produktem w konkretnej sytuacji. Przeglądając rankingi, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na RSSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To właśnie ten element podpowie Ci, ile dokładnie będziesz musiał miesięcznie spłacać raty. Im wyższa wartość RRSO, tym droższy jest dany kredyt. Warto także sprawdzić, czy wszystkie dane podane są na okres 6 miesięcy czy 12 miesięcy. Dlatego porównywanie konkretnych ofert należy przeprowadzać z takimi samymi danymi, np właśnie na jeden rok lub na pół roku. Dodatkowo warto sprawdzić, czy nie ma ukrytych kosztów. Zaliczają się do nich opłaty za prowadzenie kredytu, prowizje opłaty za kartę kredytową oraz wiele innych ukrytych kosztów. W ten sposób cały proces decyzyjny będzie przebiegał znacznie szybciej.

Kalkulator pożyczek online – jak działa?

Kolejnym przydatnych produktem dla wszystkich konsumentów jest kalkulator pożyczek online. Obliczenie raty pożyczek oraz kredytów może przysporzyć sporo komplikacji. W takiej sytuacji z pomocą przychodzić kalkulatory pokazujące, ile będzie wynosić rata. Na stronach internetowych znajdują się odpowiednie pola. To właśnie tam użytkownik wpisuje najważniejsze dane: wysokość zadłużenia oraz czas spłaty kredytu. Witryna internetowa za pomocą wbudowanych algorytmów matematycznych określa, ile mniej więcej klient będzie musiała comiesięcznie płacić za kredyt. W ten sposób można łatwo ocenić, czy regularne dochody pozwalają na spłatę zadłużenia. 

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz