Biznes/finanse

Niezawodny program do fakturowania z magazynem

program do faktur
program do faktur


Twoja firma się rozwija, a ty masz coraz więcej pracy i… coraz mniej czasu? Papierkowej roboty jest coraz więcej z każdym jednym zamówieniem? Zainwestuj w dobry program do wystawiania faktur.

Jak zaoszczędzić czas na wystawianiu faktur?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek rejestracji sprzedaży towarów lub usług. Dokumentami, które potwierdzają transakcję najczęściej są faktury bądź paragony. Wystawianie tych pierwszych jest dość czasochłonne. Na szczęście z tej sytuacji jest doskonałe wyjście – inwestycja w program do wystawiania faktur. To niezwykle praktycznie rozwiązanie. Dlaczego? Bo po pierwsze pozwala zaoszczędzić czas, po drugie spełnia wszystkie formalne kwestie, a po trzecie dzięki niemu możemy zindywidualizować wystawiany dokument. Pozostaje tylko jedno pytanie – jaki program do wystawiania faktur jest najlepszy? Nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Programy różnią się od siebie zarówno funkcjonalnością, jak i przeznaczeniem. Ważne więc, aby był on dostosowany do potrzeb i indywidualnych oczekiwań danego przedsiębiorcy. Musi również nadążać za rozwojem prowadzonej działalności.

Small Business

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się na przykład program do fakturowania z magazynem. Przyda się on szczególnie małym i średnim firmom. Doskonałym przykładem takiego programu jest Faktura Small Business – HANDEL, który posiada kartotekę towarów i klientów. Pozwala to na błyskawiczne wystawianie faktur – nawet na kilku stanowiskach z dowolnego miejsca na świecie. O dublowaniu się dokumentów nie ma mowy – program natychmiast aktualizuje wszystkie dane. A w jaki sposób działa? Wprowadzanie faktur zakupu i wystawianie faktur sprzedaży na towary powoduje automatyczne generowanie dokumentów magazynowych. W efekcie stany produktów aktualizują się na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu niezbędna pod koniec roku inwentaryzacja zajmie zaledwie kilka chwil. Jego atuty z pewnością docenią też przedsiębiorcy prowadzący sklep internetowy. Można go bowiem szybko połączyć właśnie z programem do faktur. Wystarczy kilka kliknięć, aby ściągnąć towar z magazynu, wystawić fakturę i wysłać skompletowane zamówienie.

Faktura Small Business – HANDEL wykonuje też analizę funkcjonowania firmy – analizę zysków, towarów, klientów, a także raport nieuregulowanych należności i zobowiązań oraz obrotów magazynowych. Na dodatek nie trzeba śledzić nowelizacji wprowadzanych przez Ministerstwo Finansów. Program jest bowiem na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów.

Poza tym dzięki niemu możemy wygenerować między innymi pliki: JPK_FA zawierający faktury sprzedaży, JPK_MAG składający się z dokumentów magazynowych WZ i PZ, a także JPK_VAT. Program do jpk vat z pewnością przyda się każdemu przedsiębiorcy – od stycznia bowiem wszyscy czynni podatnicy VAT mają obowiązek comiesięcznej wysyłki tego pliku do Ministerstwa Finansów. Z kolei JPK_MAG dotyczy przedsiębiorców, którzy prowadzą gospodarkę magazynową w formie elektronicznej. Został on wprowadzony w celu weryfikacji przekazywania towarów i materiałów, które znajdują się w magazynie. JPK_FA natomiast obejmuje wyłącznie faktury sprzedaży. Struktura ta jest najobszerniejszą i najbardziej złożoną. Składa się z 92 pól, z czego wypełnienie 43 jest obowiązkowe!

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz