Biznes/finanse Dom / AGD

Kto korzysta z agencji ochrony?

Agencje ochrony
Agencje ochrony

Myślisz, że agencja ochrony to branża z usług, której korzystają wyłącznie nieliczni? Pewnie wydaje ci się, że są to przede wszystkim duże korporacje, ogromne koncerny i bogaci ludzie mieszkający w ogromnych domach. Nic bardziej mylnego. Z agencji ochrony korzysta bardzo wiele firm oraz osób prywatnych. Nie jest to już usługa zarezerwowana dla tych z grubym portfelem.

Agencja ochrony – skąd taka popularność?

Zapotrzebowanie na usługi ochroniarskie jest obecnie ogromne. Można to sprawdzić na przykładzie wybranego miasta – weźmy na przykład Warszawę. Wpisz do wyszukiwarki hasło: agencje ochrony w warszawie, a zobaczysz jak wiele podmiotów działa w tej branży tylko w stolicy. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ochronę są bowiem powstające w szybkim tempie agencje ochrony.

Skąd tak duża ich popularność? Głównie dlatego, że żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo jest bardzo wysoko cenione. W domu i w pracy chcemy się czuć bezpiecznie. Z drugiej strony mamy świadomość rosnących zagrożeń, jakie czekają na nas z różnych stron. Z drugiej strony tego typu usługi stają się coraz bardziej dostępne dla wszystkich. Ceny nie są już tak nieprzystępne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Duża konkurencja i postęp technologiczny sprawiają, że z usług agencji ochrony może skorzystać właściwie każdy.

Agencja ochrony – dla każdego?

 Zdecydowanie tak! Nie jest to już usługa zarezerwowana wyłącznie dla dużych podmiotów. Elastyczna oferta i szeroki zakres działań sprawiają, że nawet niewielkie firmy mogą mieć swoją własną agencję ochrony. Oczywiście inaczej wygląda ochrona dużego obiektu, inaczej niewielkiego biura. Cel jednak pozostaje niezmienny – zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom oraz chronić wyposażenie firmy oraz siedzibę – nie tylko w godzinach pracy biura, ale i poza nimi.

Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku klientów indywidualnych. Ochronę może mieć każdy, jednak najczęściej korzystają z niej mieszkańcy domów jednorodzinnych. Jest to zrozumiałe – w blokach czy szeregowcach prawdopodobieństwo kradzieży jest dużo mniejsze, choćby ze względu na bliskie sąsiedztwo innych lokatorów. W domach wolnostojących wygląda to nieco inaczej. Ochrona sprawdza się świetnie wtedy gdy wyjeżdżamy na wakacje, gdy cały dzień jesteśmy w pracy, ale również wtedy gdy dopiero budujemy dom i chcemy mieć pewność, że przechowywane na budowie materiały budowlane są bezpieczne.

 Agencja ochrony – ile to kosztuje?

Nie można podać jednej ceny, ponieważ zakres usług jest tak różny, że każdorazowo jest to wycena indywidualna pod klienta. Średnio można przyjąć, że przeciętny Kowalski może korzystać z ochrony swojego domu za około 100 zł miesięcznie. Wszystko zależy oczywiście od zakresu współpracy, wykorzystanego sprzętu i lokalizacji. W większych miastach agencje ochrony mogą mieć nieco wyższe ceny.

Warto jednak mieć świadomość, że są to koszty absolutnie na każdą kieszeń. Jeśli szukasz dobrej agencji ochrony zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz