Biznes/finanse Dom / AGD

Kto korzysta z agencji ochrony?

Agencje ochrony
Agencje ochrony

Myślisz, że agencja ochrony to branża z usług, której korzystają wyłącznie nieliczni? Pewnie wydaje ci się, że są to przede wszystkim duże korporacje, ogromne koncerny i bogaci ludzie mieszkający w ogromnych domach. Nic bardziej mylnego. Z agencji ochrony korzysta bardzo wiele firm oraz osób prywatnych. Nie jest to już usługa zarezerwowana dla tych z grubym portfelem.

Agencja ochrony – skąd taka popularność?

Zapotrzebowanie na usługi ochroniarskie jest obecnie ogromne. Można to sprawdzić na przykładzie wybranego miasta – weźmy na przykład Warszawę. Wpisz do wyszukiwarki hasło: agencje ochrony w warszawie, a zobaczysz jak wiele podmiotów działa w tej branży tylko w stolicy. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ochronę są bowiem powstające w szybkim tempie agencje ochrony.

Skąd tak duża ich popularność? Głównie dlatego, że żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo jest bardzo wysoko cenione. W domu i w pracy chcemy się czuć bezpiecznie. Z drugiej strony mamy świadomość rosnących zagrożeń, jakie czekają na nas z różnych stron. Z drugiej strony tego typu usługi stają się coraz bardziej dostępne dla wszystkich. Ceny nie są już tak nieprzystępne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Duża konkurencja i postęp technologiczny sprawiają, że z usług agencji ochrony może skorzystać właściwie każdy.

Agencja ochrony – dla każdego?

 Zdecydowanie tak! Nie jest to już usługa zarezerwowana wyłącznie dla dużych podmiotów. Elastyczna oferta i szeroki zakres działań sprawiają, że nawet niewielkie firmy mogą mieć swoją własną agencję ochrony. Oczywiście inaczej wygląda ochrona dużego obiektu, inaczej niewielkiego biura. Cel jednak pozostaje niezmienny – zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom oraz chronić wyposażenie firmy oraz siedzibę – nie tylko w godzinach pracy biura, ale i poza nimi.

Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku klientów indywidualnych. Ochronę może mieć każdy, jednak najczęściej korzystają z niej mieszkańcy domów jednorodzinnych. Jest to zrozumiałe – w blokach czy szeregowcach prawdopodobieństwo kradzieży jest dużo mniejsze, choćby ze względu na bliskie sąsiedztwo innych lokatorów. W domach wolnostojących wygląda to nieco inaczej. Ochrona sprawdza się świetnie wtedy gdy wyjeżdżamy na wakacje, gdy cały dzień jesteśmy w pracy, ale również wtedy gdy dopiero budujemy dom i chcemy mieć pewność, że przechowywane na budowie materiały budowlane są bezpieczne.

 Agencja ochrony – ile to kosztuje?

Nie można podać jednej ceny, ponieważ zakres usług jest tak różny, że każdorazowo jest to wycena indywidualna pod klienta. Średnio można przyjąć, że przeciętny Kowalski może korzystać z ochrony swojego domu za około 100 zł miesięcznie. Wszystko zależy oczywiście od zakresu współpracy, wykorzystanego sprzętu i lokalizacji. W większych miastach agencje ochrony mogą mieć nieco wyższe ceny.

Warto jednak mieć świadomość, że są to koszty absolutnie na każdą kieszeń. Jeśli szukasz dobrej agencji ochrony zajrzyj tutaj.