Biznes/finanse

Jak zaprojektować ulotkę?

Jak zaprojektować ulotkę
Jak zaprojektować ulotkę

Ulotki to jeden z najpopularniejszych, a do tego niedrogich rodzajów reklamy. Nic dziwnego, że nawet w dobie internetu nadal decyduje się na niego wiele firm. Kluczem do skutecznej ulotki jest przemyślany i staranny projekt, oraz profesjonalny druk. Jak krok po kroku zaprojektować ulotkę?

Krok 1. Wybór rodzaju ulotki.

Zastanów się, jaki wygląd ulotki najbardziej pasuje do Twojej branży. Jeśli chcesz się wyróżnić, dobrym wyborem będą ulotki składane bądź ulotki z perforacją, czyli popularne zrywki. Jeśli cenisz elegancki wygląd i chcesz podkreślić prestiż swojej firmy, wybierz ulotki lakierowane UV 3D, bądź ulotki ze srebrnym czy złotym akcentem. Jeśli nie możesz się zdecydować, bezpiecznym wyborem będą standardowe, prostokątne ulotki.

Krok 2. Wybór formatu

W zależności od wybranego projektu ulotki, do wyboru będziesz mieć wiele rozmiarów. Dla ulotek standardowych najmniejszy z nich to A7 (74 × 105 mm), natomiast największy to A3 (297 × 420 mm). Przy ulotkach składanych, dodatkowo decydujesz o typie składania.

Krok 3. Wybór papieru

Podobnie jak w przypadku formatu, do wyboru posiadasz wiele struktur i gramatur dostępnych papierów. Najpopularniejsze z nich to papier matowy, błyszczący oraz ekologiczny.

Krok 4. Wybór kolorów i projekt ulotki

Po wyborze formatu oraz papieru przychodzi czas na wypełnienie jej stron. Jeśli chodzi o kolorystykę, czcionkę oraz inne elementy ulotek standardowych oraz składanych, możesz zaprojektować je w intuicyjnym edytorze Canva.

Krok 5. Dopasowanie zdobień

Dodatki takie jak lakier UV 3D, srebrzenia czy lakier Drip-off odpowiadający za wypukłą strukturę dodają Twoim ulotkom wyjątkowości i wyróżniają je wśród innych ulotek.

Masz niestandardowe życzenia co do formatu, kształtu bądź cięcia ulotek? W drukarni https://chroma.pl/pl/ulotki możesz dowolnie personalizować swoje zamówienie! Na koniec wybierz nakład, w jakim chcesz wydrukować swoje ulotki i sprawdź ich wycenę.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz