Biznes/finanse

Jak wynająć dobry lokal użytkowy dla swojej firmy?

Jak wynająć dobry lokal użytkowy dla swojej firmy?
Jak wynająć dobry lokal użytkowy dla swojej firmy?

Wielu przedsiębiorców ma trudności z doborem odpowiednich lokali użytkowych dla swojej działalności. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Lokal użytkowy może być sklepem, punktem usługowym, gastronomicznym – możliwości są niemalże nieograniczone. Gdy do wyszukiwarki WWW wpiszemy słowa typu „lokale użytkowe Kraków”, możemy jednak zauważyć, że ofert tego rodzaju jest bardzo dużo. Czym warto kierować się przy poszukiwaniach lokalu użytkowego na wynajem?

Wynajem lokalu użytkowego – od czego zacząć?

Jeśli przedsiębiorca chce zdecydować się na wynajem lokalu użytkowego, wówczas staje się najemcą. Najemca nie jest właścicielem, ale wynajmuje lokal i może go użytkować na konkretnych zasadach ustalonych przez wynajmującego.

Najemca lokalu użytkowego powinien wybrać dla siebie taką nieruchomość, która pozwoli mu na prowadzenie działalności gospodarczej według jego indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Kluczem do doboru odpowiedniego lokalu będzie nie tylko kierowanie się samą lokalizacją, ale także szeregiem innych czynników, które sprawią, że lokal będzie przyszłościowym wyborem – będzie pomagał przedsiębiorcy w generowaniu coraz to lepszych zysków.

Wobec tego przed rozpoczęciem poszukiwań lokalu użytkowego w Krakowie czy też w innej miejscowości przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę wymagania związane z danym biznesem oraz jego specyfiką.

Dobry lokal użytkowy – czyli jaki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – jaki lokal użytkowy będzie najlepszy? Jako że każdy biznes jest inny, pojawiają się również odmienne oczekiwania i wymagania w stosunku do takiego lokalu.

Lokal użytkowy dla przedsiębiorcy powinien być przede wszystkim dostosowany do jego firmy, ale przy jego poszukiwaniu należy także brać pod uwagę indywidualne warunki prowadzenia działalności oraz oczekiwane zyski – wówczas minimalizuje się ryzyko, że lokal jednak nie zarobi na siebie, a tym samym może przynieść straty.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego lokalu użytkowego należy zwrócić uwagę na:

  • lokalizację – związana z dostaniem się do budynku, ma wpływ na prestiż działalności
  • metraż lokalu – powiązany ze specyfiką działalności, wymaganym miejscem dla pracowników
  • układ lokalu – w tym rodzaj wejścia do niego, dostęp do zaplecza – pomieszczenia socjalne, miejsce na magazyn i inne
  • instalacje dostępne w lokalu – w przypadku niektórych działalności kluczowa jest wentylacja, klimatyzacja, dostęp do szybkiego internetu, monitoring, alarmy
  • standard wnętrza – stan deweloperski, lokal już wykończony, możliwości zmiany aranżacji w nieruchomości
  • rodzaj budynku, w którym znajduje się lokal – biurowiec, lokal mieszkalny, galeria handlowa
  • miejsca do parkowania – parking dedykowany, ogólnodostępny dla wszystkich

Wobec tego przy poszukiwaniu odpowiedniego lokalu użytkowego na wynajem należy wziąć pod uwagę pełną paletę różnych czynników – warto jednocześnie pamiętać o tym, że koszt wynajmu nie powinien być głównym z nich.

Przy wynajmie lokalu użytkowego przedsiębiorca najczęściej podpisuje umowę długoterminową, która może obejmować okres od około pół roku do nawet 2 lat. Dodatkowo, przy wynajmie wpłaca się kaucję, która najczęściej wynosi jedną lub dwie miesięczne stawki pełnego czynszu. Pod uwagę warto wziąć również opłaty związane z użytkowaniem danego lokalu, w tym opłaty za media.

CHB 14 – nowoczesne lokale użytkowe na wynajem w Krakowie

Kraków to miasto oferujące szeroką gamę lokali użytkowych przeznaczonych na wynajem – w kategorii lokale użytkowe Kraków można znaleźć zarówno nieruchomości położone w zabytkowym centrum, jak również w nowszych dzielnicach miasta.

Przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych lokali użytkowych na wynajem w Krakowie zaprasza prestiżowy biurowiec CHB 14 – to kilkukondygnacyjny obiekt znajdujący się przy ulicy Christo Botewa 14 w Krakowie. Biurowiec CHB 14 to nie tylko doskonała lokalizacja, ale również duże przestrzenie położone na parterze nieruchomości, które idealnie nadają się do otwarcia tam własnego biznesu.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz